Section50
Section00
20.08.2016

Darmowe albumy na lato.

By umilić Wam ostatnie tygodnie sezonu letniego, a także byście mieli przy czym ogrzewać się już w te chłodniejsze dni, polecamy Wam kilka naprawdę ciekawych bezpłatnych albumów, które trafiły ostatnimi czasy na rynek.

1. NONAME - Telefone

Uroczy, soulowo-hiphopowy album amerykańskiej wokalistki Fatimy Warner z Chicago, do tej pory znanej z gościnny występów u boku takich artystów jak Chance The Rapper czy Mick Jenkins. W tekstach może i sporo goryczy, jednak muzycznie sama słodycz i radość.

2. JAMILLA WOODS - HEAVN

To samo miasto (Chicago), podobne koneksje (Chance The Rapper, Saba) i podobna muzyka, będąca odpowiedzią na rosnącą falę rasizmu w USA. "Mam nadzieje, że ten album zachęci słuchaczy do pokochania siebie oraz bliźniego swego" - tak o swojej pierwszej solowej płycie opowiada Jamilla Woods, wokalista, poetka i czarnoskóra aktywistka wcześniej znana z muzycznego projektu M&O oraz organizacji non-profit Young Chicago Authors. Piękny materiał.

3. JESSE BOYKINS III - Bartholomew

Kolejny artysta z Chicago (choć dziś mieszka na Brooklynie). Jesse Boykins III słynie nie tylko z aksamitnego soulowego głosu, ale również z niezwykle oryginalnych, ekscentrycznych fryzur. Jedną z poprzednich płyt Amerykanina ("Zulu Guru") wydała w Europie firma Ninja Tune, natomiast jego najnowsze dzieło, przygotowane z pomocą takich gości jak Noname, Donnie Trumpet, J*Davey, Mick Jenkins, Syd z grupy The Internet czy Machinedrum, można pobrać zupełnie bez żadnych opłat.   

4. FLAMINGOSIS - Bright Moments

Tytuł sporo wyjaśnia. Muzyka może i mało odkrywcza, za to pysznie bujającą i wprawiająca w dobry nastrój. W czasach wszechobecnego, psuedo-trapowego cykania w beatach, dzieło Amerykanina z New Jersey brzmi niczym powiew świeżego powietrza (oraz solidny zastrzyk dźwiękowej radochy). Hiphopowe rytmy plus mnóstwo słonecznych soulowo-funkowych sampli. Spieszcie się słuchać - lato tak szybko odchodzi.

Autor: Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.