Emisja
  • 11 lutego godz. 21:05 Program 1

Koncert piosenek Łucji Prus. Zapraszamy!

polskieradio.pl
Janusz Dziewiątkowski 06.02.2018

Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zaprasza na drugi w tym roku koncert. W niedzielę 11 lutego o godz. 21.oo w Studiu Muzycznym PR im. W. Szpilmana w Warszawie wystąpią młode wokalistki, które zaśpiewają najpiękniejsze piosenki z repertuaru Łucji Prus. Transmisja koncertu "Nic dwa razy się nie zdarza" na antenie radiowej Jedynki.

W trakcie koncertu w radiowym studiu wystąpią młode wokalistki i śpiewające aktorki: Pamela Adamik, Karolina Gwóźdź, Katarzyna Janiszewska, Alicja Juszkiewicz, Katarzyna Osipuk.

Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny przedsięwzięcia) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser koncertu) wybrali dla młodych wokalistów repertuar złożony z piosenek będących w dorobku artystycznym Łucji Prus (1942-2002) – piosenkarki popularnej zwłaszcza w latach 60., 70. i 80., która wylansowała tak znane przeboje, jak: „Dookoła noc się stała”, „Nic dwa razy”, „Twój portret”, „W żółtych płomieniach liści”, „Walc chopinowski”, „Tango z różą w zębach”. Pisali je dla niej m.in. Włodzimierz Nahorny, Jonasz Kofta, Jan Wołek i Agnieszka Osiecka, a wokalistka współpracowała z takimi gwiazdami estrady, jak m.in. Alicja Majewska, Jerzy Połomski i grupa Skaldowie.

Całość programu poświęconego twórczości bohatera wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi The Jobers w składzie: Krzysztof Łochowicz (gitary), Kuba Szydło (perkusja), Piotr Domagalski (kontrabas), Marcin Partyka (fortepian). Koncert poprowadzi Paweł Sztompke z radiowej Jedynki.

***

jd