Section00
Polskie Radio Dzieciom
Section02
AUDYCJE
Section03
Section04

Odjazdowy ekspres zimowy

Section26
Section27
Section09
O audycji

WT. 08.00 - 08.30

Na czas ferii zimowych 2024 Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalną audycję dla dzieci i ich rodziców prezentującą przegląd najciekawszych wydarzeń z różnych zakątków Polski. Zaglądamy do domów kultury, przyglądamy się ciekawym propozycjom aktywizującym dzieci w różnych sferach, rozwijania zainteresowań plastycznych, muzycznych i sportowych. Bazujemy przede wszystkim na wydarzeniach bezpłatnych.
W audycji "Odjazdowy ekspres zimowy" nie zabraknie rozmów z gośćmi. Usłyszeć będzie można także materiały reporterskie w których usłyszeć będzie można relacje z wybranych wydarzeń organizowanych dla dzieci w czasie ferii.

Będzie to także czas na wymianę informacji ze słuchaczami stacji. Podczas audycji będzie możliwość podzielenia się wrażeniami z ciekawych wydarzeń w których dzieci i ich rodzice mieli okazję uczestniczyć.

Section011
08'30 Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze zaprasza na ferie zimowe 20.02.2024 W różnych filiach Centrum Bibliotecznego w Zielonej Górze odbywają się także inne zajęcia, takie jak warsztaty teatralne, plastyczno-manualne, czy nawet komiksowe. Dla miłośników pszczół przygotowano fascynujące zajęcia "Magiczny Świat Pszczół", gdzie dzieci poznają ciekawostki o tych niezwykłych owadach.
07'55 Sądecka Biblioteka Publiczna i zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych 20.02.2024 Dzieci będą konstruować mosty, przedmioty latające oraz proste maszyny, takie jak windy czy dźwigi. Zajęcia te mają pokazać dzieciom, uczestnikom warsztatów, że wszystko można zrobić samemu.
07'06 Moc atrakcji w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach 15.02.2024 Oferta zajęć artystycznych, muzycznych i teatralnych skierowana jest zarówno do najmłodszych dzieci jak i starszych. Zaplanowano m.in. zajęcia muzyczne czyli naukę gry na różnych instrumentach, śpiewu oraz warsztaty wokalne. 
07'37 W "Odjazdowym ekspresie zimowym" program na ferie w Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy 15.02.2024 Głównym celem programu przygotowanego na ferie zimowe jest nie tylko zapoznanie młodych czytelników z polską kulturą literacką, ale także stworzenie przestrzeni do rozwoju wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Zajęcia oparte na literaturze pięknej prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, która z pasją wprowadza dzieci w świat literackich opowieści.
04'22 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu Zdroju 06.02.2024 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu Zdroju zaprasza na liczne zajęcia dla dzieci.  M.in. odbywają się lekcje karate, boksu, warsztaty szachowe i liczne wycieczki. O szczegółach oferty w Polskim Radiu Dzieciom opowiedziała Agnieszka Badach z MOSiR w Jastrzębiu Zdroju.
06'23 Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego 06.02.2024 Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego to miejsce, które przenosi zwiedzających w fascynujący świat bieszczadzkiej przyrody i daje możliwość bliższego poznania jej mieszkańców.
07'47 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie 30.01.2024 W Lublinie z kolei Wojewódzka Biblioteka Publiczna przygotowuje misiowe zajęcia dla najmłodszych. Pani Joanna Żelazowska opowiedziała o różnorodnych misiach, włączając w to te filmowe i książkowe. Dzieci biorą udział w warsztatach plastycznych, tworzą swoje własne misie, nadają imiona oraz przedstawiają rodzinę misiową. To interaktywna forma spędzenia czasu, która rozwija kreatywność i zdolności manualne. - Staramy się pokazać dzieciom jakie bajki były robione kiedyś i jakie można oglądać teraz - powiedziała Joanna Żelazowska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie dodając, że w czasie ferii zimowych na dzieci czeka wiele ciekawych zajęć z książką i filmem. Więcej w załączonym zapisie rozmowy.
47'29 Gdański Ośrodek Sportu i jego oferta dla dzieci na czas ferii zimowych 30.01.2024 Jednym z miejsc, gdzie można spędzić ferie w pełni aktywnie, jest Gdański Ośrodek Sportu, który przygotował różnorodne zajęcia dla najmłodszych. Pan Grzegorz Pawelec, reprezentujący ośrodek, podkreślił, że liczba atrakcji jest imponująca, obejmując nie tylko dziedziny sportowe, takie jak judo czy tenis, ale także spektakle, warsztaty krawiectwa teatralnego, leśne pogadanki i gry terenowe.
20'57 Zajęcia sportowe i rekreacyjne dla dzieci w MOSiR Łódź 30.01.2024 Zajęcia rekreacyjne i sportowe dla wszystkich grup wiekowych w Miejskim Ośrodku Sportu w Łodzi. - Oferujemy feryjne  podwórko na przykład mini miasteczko. Dzieci będą mogły nauczyć się strzelać z łuku, grać w badmintona i siatkówkę powiedziała Iwona Safjanowska z MOSIR Łódź. Więcej o aktywnościach sportowych dla dzieci w załączonym zapisie audycji.
07'37 Muzeum Okręgowe w Suwałkach - miejsce spotkań z kulturą i historią 23.01.2024 Suwałki, malownicze miasto na północy Polski, otoczone białym puchem śniegu, kryje w sobie bogactwo kultury i historii. Jednym z niezwykłych miejsc, które warto odwiedzić, jest Muzeum Okręgowe w Suwałkach, a o jego atrakcjach i wartościach rozmawiamy z dyrektorem Jerzym Brzozowskim.
Section025