Polskie Radio Dzieciom

Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach. Baśniowy Bal i Artystyczne Przygody

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 23:59
W świat baśni i legend przeniosła się młodzieżowa społeczność Kielc, uczestnicząc w baśniowym balu, który uroczyście otworzył ferie zimowe w Młodzieżowym Domu Kultury. Księżniczki, królewicze i rycerze wspaniale odgrywali swoje role. Zarówno dzieci, jak i dorośli, oddali się w wir zabawy, tworząc niezapomniany klimat bajkowego świata.
Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach na ferie zimowe
Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach na ferie zimoweFoto: mat. prom.

Po balu przyszedł czas na kolejne fascynujące aktywności, które czekają na uczestników ferii zimowych w Młodzieżowym Domu Kultury. Oferta zajęć artystycznych, muzycznych i teatralnych skierowana jest zarówno do najmłodszych dzieci jak i starszych. 

Posłuchaj
07:06 Młodzieżowy Dom Kultury.mp3 Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach na ferie zimowe_Polskie Radio Dzieciom/Odjazdowy ekspres zimowy_12.02.2024

 

Zaplanowano również zajęcia muzyczne czyli naukę gry na różnych instrumentach, śpiewu oraz warsztaty wokalne. Teatr to także istotna część zajęć, gdzie dzieci mają możliwość rozwijania swoich zdolności aktorskich poprzez improwizacje i dramatyzacje. Jak zdradziła w audycji Polskiego Radia Dzieciom Anna Główka z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach w ofercie na czas ferii, nie zabrakło także zajęć plastycznych, które pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Podczas warsztatów dzieci mogą wykazać się talentem plastycznym, tworząc własne dzieła sztuki poznając różne techniki plastyczne. 
Więcej w załączonym zapisie rozmowy.

Audycja: Odjazdowy ekspres zimowy
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Anna Główka z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach
Data emisji: 12.02.2024

***
Na czas ferii zimowych 2024 Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalną audycję dla dzieci i ich rodziców prezentującą przegląd najciekawszych wydarzeń z różnych zakątków Polski. Zaglądamy do domów kultury, przyglądamy się ciekawym propozycjom aktywizującym dzieci w różnych sferach, rozwijania zainteresowań plastycznych, muzycznych i sportowych. Pierwsza audycja z cyklu "Odjazdowy ekspres zimowy" wystartowała we wtorek 16 stycznia. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: Ferie zimowe czas wolny Kielce
Zobacz także
Czytaj także

Ferie zimowe – pomysły na czas spędzony z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 17:01
Ferie zimowe to czas, na który czeka wielu uczniów. Czy przerwa od szkoły oznacza, że przez dwa tygodnie nie powinno się zaglądać do książek? A może dobrze byłoby powtórzyć materiał przed powrotem do zajęć? Lepiej odpoczywać w domu, czy spędzić wolny czas w sposób aktywny, decydując się na rozwijanie umiejętności sportowych?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy na czas ferii zimowych

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 23:06
Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy otwiera swe podwoje dla wszystkich poszukiwaczy przygód. "Polska w baśniach i legendach" to hasło przewodnie towarzyszące programowi ferii zimowych. Program, który właśnie (12.02) wystartował z pełnym rozmachem, zachęca dzieci i młodzież do odwiedzenia świata wyobraźni, kierując się w stronę mądrości ukrytej w baśniach i legendach.
rozwiń zwiń