Polskie Radio Dzieciom

Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy na czas ferii zimowych

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 23:06
Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy otwiera swe podwoje dla wszystkich poszukiwaczy przygód. "Polska w baśniach i legendach" to hasło przewodnie towarzyszące programowi ferii zimowych. Program, który właśnie (12.02) wystartował z pełnym rozmachem, zachęca dzieci i młodzież do odwiedzenia świata wyobraźni, kierując się w stronę mądrości ukrytej w baśniach i legendach.
Ferie w Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy
Ferie w Bibliotece Publicznej w BydgoszczyFoto: mat. prom.

Książki są głównymi bohaterami tego literackiego święta, ale oferta jest zróżnicowana. Nie zabraknie filmowych emocji, zagadek do rozwiązania oraz kiermaszu literackiego. To doskonała okazja, aby podczas ferii zimowych odkryć świat przygód w towarzystwie bohaterów filmowych, czy poprzez zabawę literacką. Gościem Polskiego Radia Dzieciom była Joanna Pawłowska, przedstawicielka biblioteki, która opowiedziała o bogatej ofercie wydarzeń, które miałyby przyciągnąć nawet najbardziej wymagających czytelników. 

Posłuchaj
07:37 Biblioteka w Bydgoszczy.mp3 Ferie w Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy/Polskie Radio Dzieciom/Odjazdowy ekspres zimowy_12.02.2024

 

Głównym celem programu jest nie tylko zapoznanie młodych czytelników z polską kulturą literacką, ale także stworzenie przestrzeni do rozwoju wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Zajęcia oparte na literaturze pięknej prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, która z pasją wprowadza dzieci w świat literackich opowieści.

Nie brakuje także innowacyjnych inicjatyw, takich jak "EKO ferie w bibliotece", które kładą nacisk na edukację ekologiczną i zrównoważony rozwój. Warsztaty recyklingowe dla dzieci oraz zabawy z wykorzystaniem materiałów ekologicznych to zdaniem gościa Polskiego Radia Dzieciom, sposób na połączenie nauki z zabawą.

Ponadto, w ramach programu, organizowane są spotkania z autorką Eugenią Anną Owską, autorką książki "Baśnie i Legendy o Bydgoszczy". To dla dzieci, uczestników zajęć, okazja do bliższego poznania historii i postaci związanych z miejscem, w którym żyją.

Więcej w załączonym zapisie audycji.

Audycja: Odjazdowy ekspres zimowy
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Joanna Pawłowska/Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy
Data emisji: 12.02.2024

***
Na czas ferii zimowych 2024 Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalną audycję dla dzieci i ich rodziców prezentującą przegląd najciekawszych wydarzeń z różnych zakątków Polski. Zaglądamy do domów kultury, przyglądamy się ciekawym propozycjom aktywizującym dzieci w różnych sferach, rozwijania zainteresowań plastycznych, muzycznych i sportowych. Pierwsza audycja z cyklu "Odjazdowy ekspres zimowy" wystartowała we wtorek 16 stycznia. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Ferie z czasów dzieciństwa Natalii Sisik. Zapraszamy na "Ferie z Gwiazdami w PR Dzieciom"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2022 15:04
"Ferie z gwiazdami" to propozycja Polskiego Radia Dzieciom na czas wolny od zajęć szkolnych. Jak gwiazdy spędzają ferie? Jak je wspominają? Co jest ich zawodową inspiracją? Na te i wiele innych pytań odpowiadają Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Katarzyna Łaska oraz Natalia Sisik, z którą spotkanie już dziś! Rozmowy z ulubieńcami najmłodszych słuchaczy można usłyszeć na antenie stacji oraz oglądać video wywiady w mediach społecznościowych. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aktywne Ferie w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2024 21:04
W czasie tegorocznych ferii zimowych, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu Zdroju zaprasza na liczne zajęcia dla dzieci.  Są to m.in. lekcje karate, na które zapraszani są zarówno dzieci, jak i ich rodzice, lekcje boksu, warsztaty szachowe i liczne wycieczki. O szczegółach oferty opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom Agnieszka Badach z MOSiR w Jastrzębiu Zdroju.
rozwiń zwiń