Polskie Radio Dzieciom

Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze i jej zimowe warsztaty dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2024 09:09
W Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze, trwają zimowe warsztaty dla najmłodszych. Wśród zajęć zaplanowano m.in. programowanie robotów interaktywnych, rozgrywki w grach planszowych czy warsztaty teatralne.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/fortovik

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze  zaplanowano spotkanie z grami planszowymi dla dzieci w różnym wieku, od czwartego do szesnastego roku życia. Do 24 lutego w gmachu głównym Biblioteki oraz w filiach miejskich, będą się odbywały także zajęcia warsztatowe w ramach Zimowej Czytelni Norwida.  Wszystkie warsztaty są bezpłatne, należy się jednak wcześniej zapisać.

W różnych filiach biblioteki odbywają się także inne zajęcia, takie jak warsztaty teatralne, plastyczno-manualne, czy nawet komiksowe. Dla miłośników pszczół przygotowano fascynujące zajęcia "Magiczny Świat Pszczół", gdzie dzieci poznają ciekawostki o tych niezwykłych owadach.


Posłuchaj
08:30 Sądecka Biblioteka Publiczna.mp3 Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze i jej zimowe warsztaty dla dzieci_Polskie Radio Dzieciom/Odjazdowy ekspres zimowy_20.02.2024

 

Szczegóły na temat programu zajęć można znaleźć na stronie internetowej biblioteki.

Audycja: Odjazdowy ekspres zimowy
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Anna Witkowska / Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży
Data emisji: 20.02.2024
Godzina emisji: 8.20

***
Na czas ferii zimowych 2024 Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalną audycję dla dzieci i ich rodziców prezentującą przegląd najciekawszych wydarzeń z różnych zakątków Polski. Zaglądamy do domów kultury, przyglądamy się ciekawym propozycjom aktywizującym dzieci w różnych sferach, rozwijania zainteresowań plastycznych, muzycznych i sportowych. Pierwsza audycja z cyklu "Odjazdowy ekspres zimowy" wystartowała we wtorek 16 stycznia. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 


Zobacz także
Czytaj także

Poznaj tajniki teatru. Ferie w Teatrze Guliwer w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2024 08:00
Studio Polskiego Radia Dzieciom odwiedziła Ania Przygoda, aktorka Teatru Guliwer, aby podzielić się teatralnymi nowinkami na czas ferii. Teatr Guliwer w Warszawie, znany z kolorowego budynku przy ulicy Różanej, to miejsce, które przyciąga wzrok już od progu. A dalej, w innych salach odbywają się zajęcia przygotowane z myślą o dzieciach. To warsztaty podczas których najmłodsi mogą dowiedzieć się więcej o tajnikach teatru, animacji, pracy aktora i interpretacji. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odkrywamy literaturę dziecięcą z Lidką Iwanowską-Szymańską

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2024 23:51
W okresie ferii, kiedy czas wolny może być wykorzystany na odkrywanie nowych przygód i fascynujących historii można zanurzyć się w świat książek. Jedną z osób, która dzieli się swoimi zainteresowaniami literackimi i poleca wartościowe lektury, jest Lidka Iwanowska-Szymańska, pisarka, aktorka, wokalistka i tłumaczka. Jej wybory literackie mogą być inspiracją dla czytelników w różnym wieku. W cyklu "Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom podzieliła sie swoimi odkryciami. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu na ferie 2024

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2024 14:48
Sądecka Biblioteka Publiczna przygotowała zajęcia związane z nauką i eksperymentami. Zaplanowane jest ostatnie spotkanie związane z postacią Leonarda da Vinci. Dzieci będą konstruować mosty, przedmioty latające oraz proste maszyny, takie jak windy czy dźwigi. Zajęcia te mają pokazać dzieciom, uczestnikom warsztatów, że wszystko można zrobić samemu.
rozwiń zwiń