X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Pan Andersen

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 21:00
Czy wiecie, że pierwszy zbiór baśni Hansa Christiana Andersena opublikowany został dokładnie 180 lat temu? Dziś w „Poranku w Polskim Radiu Dzieciom” przybliżymy postać tego sławnego bajkopisarza.
Pomnik Hansa Christiana Andersena w Central Parku w Nowym Jorku
Pomnik Hansa Christiana Andersena w Central Parku w Nowym JorkuFoto: pixabay.com/domena publiczna

W świat baśni wprowadziła go babcia. Choć marzył o aktorstwie, to właśnie baśnie przyniosły mu sławę. Urodził się na duńskiej wyspie w mieście Odense, gdzie maleńki domek, w kórym mieszkał z rodzicami i babcią, do dziś odwiedzają turyści z całego świata. Hans Christian Andersen, autor takich znanych tytułów, jak: "Brzydkie Kaczątko", "Calineczka", "Księżniczka na ziarnku grochu", "Nowe szaty cesarza", "Słowik", dokładnie 180 lat temu opublikował swój pierwszy zbiór baśni. Z tej okazji w „Poranku w Polskim Radiu Dzieciom” przybliżymy postać sławnego bajkopisarza. Gościem specjalnym programu będzie tłumaczka baśni Andersena, dyrektor Duńskiego Instytutu Kultury - pani Bogusława Sochańska. Zapraszamy już od 7:00.

Zachęcamy wszystkie dzieci do telefonowania i dzielenia się ulubionymi bajkami Andersena pod numerem telefonu: 22 645 20 55.

A posłuchać nas można tutaj: http://on.fb.me/1gqbsAO

Zobacz także