X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Co jest w życiu najważniejsze? Prosta droga do szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 10:00
Żyjemy w czasach, kiedy stale za czymś pędzimy. W pewnym jednak momencie orientujemy się, że sami nie jesteśmy w stanie powiedzieć czego tak naprawdę chcemy i potrzebujemy. Nagle zdajemy sobie sprawę, że to, co kiedyś wydawało nam się niezbędne do odczuwania szczęścia, obecnie może już nie wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie. Aby to zmienić człowiek najpierw musi uświadomić sobie, co jest dla niego najważniejsze, usystematyzować listę potrzeb, a potem krok po kroku próbować je zaspokajać. Jak to zrobić?
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: djgis/Shutterstock.com

- Szczęście to jest po prostu zaspokojenie naszych potrzeb – powiedziała Agnieszka Skowrońska, gość Polskiego Radia Dzieciom, autorka książki "Potrzeby to podstawa". Chociaż mogłoby się wydawać inaczej, to jednak podstawowe potrzeby człowieka cechuje uniwersalność, zatem u wszystkich ludzi są one takie same. Mogą się one jedynie inaczej objawiać w zależności od miejsca, kultury w jakiej żyjemy lub etapu życia w którym jesteśmy.  

Posłuchaj
110:57 16.94. Strefa rodzica - Dorga do szczęścia.mp3 Co jest w życiu najważniejsze? Prosta droga do szczęścia (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom)_16.04.2021.

W zależności od tego, czego dane potrzeby dotyczą, można je podzielić na kilka grup. Podstawową kategorią są potrzeby fizjologiczne, takie jak np. jedzenie. Niemniej jednak istnieją także grupy potrzeb jak bezpieczeństwo bądź przynależność. 

Bardzo ważne jest to, aby umieć odróżnić potrzeby od zachcianek, pragnień lub marzeń. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, co jest nam potrzebne do życia, a co jest jedynie dodatkowym elementem - twierdzi gość "Strefy rodzica". Zakres potrzeb człowieka jest duży, a ich nierównomierne zaspokajanie może skutkować pojawieniem się negatywnych emocji, m.in. poczuciem niezadowolenia z życia. Aby dowiedzieć się, czego tak naprawdę potrzebujemy warto się zatrzymać i spokojnie zastanowić się nad tym, co w danym momencie jest dla nas najważniejsze. 

rodzina śmiech czas wolny dom dziecko 1200.jpg
Jak nauczyć się cieszyć każdego dnia?

Odkrycie swoich potrzeb ułatwi ukierunkowanie życia w odpowiednią stronę oraz pomoże nam stać się szczęśliwszymi ludźmi. W podobnym procesie poznawczym rodzice mogą pomóc swoim pociechom, m.in. poprzez obserwowanie ich zachowania. Z kolei w przypadku starszych dzieci korzystne będzie odbycie z nimi szczerej rozmowy na ten temat. 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Mikołaj Foks
Goście: Agnieszka Skowrońska
Data emisji: 16.04.2021
Godzina emisji: 21.00.


Ida Nowakowska - autorka podcastów Strefa rodzica.JPG
Ida Nowakowska autorką podcastów Polskiego Radia Dzieciom

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także