Polskie Radio
Section05
szczęście

Jak poczucie wdzięczności może zmienić życie?

W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, kiedy patrzymy na siebie lub innych w negatywny sposób. Krytyka ta może czasem być bezwiedna, co nie zmienia faktu, że stan ten uniemożliwia nam korzystanie z uprzejmości i zadowolenia, którymi moglibyśmy się wzajemnie dzielić. Kluczem do zmiany takiego postępowania może być praktykowanie wdzięczności, o czym w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedziała Magdalena Galek, autorka ebooka "Wdzięczność dla początkujących".
Zobacz więcej na temat:  szczęście zdrowie rozwój osobisty Strefa Rodzica radio dla rodziców

Praktyki religijne, aktywność społeczna i opieka nad dziećmi. To daje seniorom najwięcej zadowolenia

Praktyki duchowe lub religijne, spotkania towarzyskie i opieka nad dziećmi dają seniorom w Polsce najwięcej satysfakcji - wynika z badania przeprowadzonego przez Ewę Jarosz z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. Zadowolenie z danej czynności ma związek z poziomem wkładanego w nią wysiłku.
Zobacz więcej na temat:  senior szczęście zdrowie psychologia badanie aktywność wiara religia POLSKA społeczeństwo

Co jest w życiu najważniejsze? Prosta droga do szczęścia

Żyjemy w czasach, kiedy stale za czymś pędzimy. W pewnym jednak momencie orientujemy się, że sami nie jesteśmy w stanie powiedzieć czego tak naprawdę chcemy i potrzebujemy. Nagle zdajemy sobie sprawę, że to, co kiedyś wydawało nam się niezbędne do odczuwania szczęścia, obecnie może już nie wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie. Aby to zmienić człowiek najpierw musi uświadomić sobie, co jest dla niego najważniejsze, usystematyzować listę potrzeb, a potem krok po kroku próbować je zaspokajać. Jak to zrobić?
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica szczęście psychologia

Książka agenta FBI o uporządkowaniu relacji. "Wiedzą o czym mówią, bo zajmują się tym na co dzień"

– Wiedzą o czym mówią, bo zajmują się relacjami na co dzień. To jak one będą się im układały zależy przyszłość ich pracy. Ta praca owocuje bardzo często zmianami w ich życiu, ale i w życiu ich najbliższego otoczenia - powiedziała tłumaczka książki, Małgorzata Maruszkin.
Zobacz więcej na temat:  psychologia kontakty FBI rodzina przyjaźń szczęście KULTURA literatura Polskie Radio 24