X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dzień Kubusia Puchatka

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 07:00
Czy wiecie, że najsłynniejszy miś świata, ma już 90 lat?
Audio
  • 18.01.2016 Dzień Kubusia Puchatka (Spotkania z Matką Wróżką Chrzestną/Polskie Radio Dzieciom)
Dzień Kubusia Puchatka
Foto: rys. 4,5 letni Tomek

Wtedy to, ukazała się pierwsza książka o jego przygodach. Ale mały miś doczekał się też własnego dnia, bo to właśnie 18 stycznia, obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu, możemy też powspominać wszystkich bohaterów książki autorstwa Alana Milne’a. Któż nie pamięta: Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, czy praktycznego Królika i wszystkowiedzącej Sowy? A przede wszystkim puszystego misia i małego chłopca o imieniu Krzyś? W rzeczywistości, chłopiec ten, był synem pisarza i miał na imię Christopher Robin. Jego tata pisał przygody Kubusia Puchatka z myślą właśnie o swoim kilkuletnim synku, któremu podarował kiedyś, na urodziny pluszowego misia.

Przygody Kubusia Puchatka doczekały się wielu ekranizacji i adaptacji teatralnych na całym świecie. W najbliższym, poniedziałkowym programie, Matka Wróżka Chrzestna przybliży dzieciom postać sympatycznego misia oraz jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu.

Po audycji, nie zapomnijcie złożyć życzeń swoim pluszowym Puchatkom: „Miodku zawsze miej w dostatku, żyj nam 100 lat nasz Puchatku!”

Spotkania z Matką Wróżką Chrzestną, to magiczny czas poświęcony na rozmowę o uczuciach i emocjach, jakie towarzyszą każdemu z nas, od radości po smutek, ale nie tylko.. Matka Wróżka Chrzestna nie jest taką typową wróżką - jej specjalność to umiejętność rozmowy. Pomaga zrozumieć świat emocji, poradzić sobie z różnymi kłopotami, zmartwieniami i troskami. W programie możecie także posłuchać ciekawych bajek z różnych zakątków świata oraz wierszy nadsyłanych przez naszych Słuchaczy.​​ Nie zabraknie też odrobiny czarów na antenie! Prowadzi Marta Powałowska.

Zapraszamy na Spotkania z Matką Wróżką Chrzestną, w poniedziałki w godzinach 10:00 - 13:00, a szczególnie w poniedziałek, 18 stycznia!

Zobacz także