X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Trochę słodkości dla przyjemności...

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 07:00
„Cukierki, cukierki, szeleszczą im papierki..”. Cukierek w nagrodę, na pocieszenie, z okazji urodzin lub świąt. Kto nie lubi słodyczy!
Audio
  • 15.02.01.2016 Trochę słodkości dla przyjemności... (Spotkania z Matką Wróżką Chrzestną/Polskie Radio Dzieciom)
Trochę słodkości dla przyjemności...
Foto: Fryderyka, lat 7

Wafelki, batoniki, lizaki, galaretki, czekoladki… każde dziecko je uwielbia, chociaż zwykle zdaje sobie sprawę, że nie są one zdrowe dla zębów i brzucha. Jak wiadomo, słodycze przyczyniają się do rozwoju próchnicy, otyłości, cukrzycy i wielu innych chorób. Co powoduje te wszystkie nieprzyjemne konsekwencje? Oczywiście cukier! Najgorsze konsekwencje ma on w postaci cukierków i lizaków, bo w tej formie, najdłużej ma kontakt z naszymi zębami.

Na szczęście, słodycze są także potrzebne naszemu organizmowi, bo dają nam siłę do aktywności i zabawy. Szkodliwy jest tylko ich nadmiar. Czekolada, jest na przykład źródłem magnezu, a soki i owoce dostarczają witamin.

W dzisiejszej audycji Matka Wróżka Chrzestna porozmawia ze słuchaczami o jedzeniu przekąsek, w ograniczonych ilościach, a także o nieprzyjemnych skutkach, które mogą wystąpić po nadmiernym objadaniu się. Ale, czy jedzenie słodkości, może przynieść tylko szkody? W czym jeszcze można znaleźć cukier, oprócz słodyczy?

Za przykład posłużą nam bajkowe łakomczuchy takie jak Łasuch z bajki o Smerfach oraz Tami z Gumisiów, którzy uwielbiali ciasta, cukierki i słodycze. W programie urządzimy także wyjątkowy konkurs wypieków w Przystani Elfów.

 

Zabawa: Zabawa dydaktyczna „ Zdrowe/ niezdrowe”. Należy przygotować obrazki produktów spożywczych: zdrowych i niezdrowych. Dzieci mają za zadanie wziąć po jednym  z kartoników z produktem spożywczym i umieścić swój kartonik w zbiorze „Zdrowe” lub „Niezdrowe”.

Te same kartoniki można również wykorzystać do zabawy w dopasowanie obrazków do kategorii: nabiał, warzywa, owoce, produkty zbożowe.

Następnie, zabawa ruchowa. Dzieci poruszają się przy muzyce. Kiedy nauczyciel podnosi kartonik z produktem niezdrowym, dzieci uciekają w wyznaczone miejsce sali, gdy w górze, znajduje się kartonik ze zdrowym produktem, dzieci  krzyczą hip hip hura!- na cześć zdrowego jedzenia.

Spotkania z Matką Wróżką Chrzestną, to magiczny czas poświęcony na rozmowę o uczuciach i emocjach, jakie towarzyszą każdemu z nas, od radości po smutek, ale nie tylko.. Matka Wróżka Chrzestna nie jest taką typową wróżką - jej specjalność to umiejętność rozmowy. Pomaga zrozumieć świat emocji, poradzić sobie z różnymi kłopotami, zmartwieniami i troskami. W programie możecie także posłuchać ciekawych bajek z różnych zakątków świata oraz wierszy nadsyłanych przez naszych Słuchaczy.​​ Nie zabraknie też odrobiny czarów na antenie! Prowadzi Marta Powałowska.

Zapraszamy na Spotkania z Matką Wróżką Chrzestną, w poniedziałki w godzinach 10:00 - 13:00, a szczególnie w poniedziałek, 15 lutego!

Zobacz także