X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Flagi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 07:00
Dlaczego kawałek kolorowego materiału zatkniętego na patyk jest tak ważny w życiu człowieka? Smoka Adasia zafascynowały flagi i symbole, które się na nich znajdują.
Audio
  • 09.10.2015 Flagi (Świat według Adasia, czyli co w smoku piszczy/Polskie Radio Dzieciom)
Flagi
Foto: Lukas Plewnia photo on flickr

Są kolorowe, znajdują się na nich rozmaite znaki i symbole. Flagi państwowe, sportowe, sygnałowe… Czym jest flaga? Jakie kolory najczęściej powtarzają się na flagach i jakie spełniają funkcje? Dlaczego ludzie, którzy protestują przeciwko czemuś oflagowują się? I co to oznacza? A przede wszystkim – jaki związek ma flaga z rozmową między Wojtkiem i Adasiem na temat nieposprzątanego pokoju?

Dzięki piątkowej audycji Adaś i nasi słuchacze poznają rodzaje flag oraz dowiedzą się, gdzie znajduje się największa flaga w naszym kraju. Wspólnie ze stworkiem Potworkiem wymyślą flagę, która będzie symbolem parkowego klubu piłkarskiego Smoka Adasia i jego kolegów z podwórka.

Zabawa: Stwórzcie flagę Waszego Przedszkola. Jeśli chcecie pochwalić się swoim pomysłem, prześlijcie skan rysunku na adres: dzieci@polskieradio.pl.

O audycji: Zapraszamy dzieci do poznania niezwykłej pary przyjaciół – Wojtka i smoka Adasia. Z każdej ich audycji maluchy dowiedzą się bardzo ciekawych rzeczy i poznają najodleglejszy dla nich ze światów – świat dorosłych. Poznają też miłych i życzliwych ludzi. A ponieważ i Wojtek, i smok Adaś miewają zwariowane pomysły, każda chwila z nimi to szansa na niezwykłą przygodę.

 

Zobacz także