Polskie Radio
Section05
flagi państwowe

"Pan Leszek od polskiej flagi" - reportaż Doroty Bonieckiej-Górny

Leszek Rodziewicz to przewodnik i lokalny społecznik z Międzywodzia na wyspie Wolin. Z wykształcenia historyk, a z zamiłowania miłośnik historii Polski. Ubolewał nad tym, że mało osób zna historię i znaczenie naszych barw narodowych. Dlatego 17 lat temu wymyślił, że warto byłoby ustanowić Dzień Flagi.
Zobacz więcej na temat:  flagi państwowe Dzień Flagi i Dzień Polonii reportaż reportaż w Jedynce Dorota Boniecka-Górny

Polacy za granicą. Cezary Longher: biało-czerwone barwy są w naszych sercach

W Polsce 2 maja przypada Dzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. O historii biało-czerwonych barw oraz o tym, jak żyją nasi rodacy poza ojczyzną mówili dr hab. Piotr Gołdyn, historyk z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Gerwazy Longher, prezes Związku Polaków w Rumunii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Adrian Klarenbach społeczeństwo Polonia Rumunia flagi państwowe Dzień Flagi i Dzień Polonii

Akcja #MojaFlaga. Szef Biura Programu "Niepodległa": zachęcamy wszystkich do udostępniania zdjęć swoich flag

Biuro Programu "Niepodległa" ponownie zaprasza do akcji #MojaFlaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej flagi z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, zrobić zdjęcie i udostępnić je w mediach społecznościowych z opisem #MojaFlaga.
Zobacz więcej na temat:  flagi państwowe społeczeństwo Rzeczpospolita Daniel Wydrych

Akcja #MojaFlaga. Wicedyrektor biura "Niepodległa": z dumą wywieśmy biało-czerwone barwy

- Biało-czerwona flaga towarzyszy nam w momentach, w których szczególnie się jednoczymy, w chwilach silnych emocji. (…) Jej wywieszenie to również znak solidarności z Polakami, którzy są od nas daleko, ale cały czas stanowią z nami naród polski - powiedział Wojciech Kirejczyk, wicedyrektor biura programu "Niepodległa".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Antoni Trzmiel flagi państwowe polityka niepodległość