X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dźwięki dawnej Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 12:31
Abcug, absztyfikant, parzygnat, aligant, andrus czyli - "Do kogo ta mowa"? . Trzy dni po rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Dźwięk Dobry rozmawiamy o dawnej Warszawie. Jak brzmiała kiedyś Warszawa, o gwarze, jak mówiono, jak brzmiały ulicy i grajkowie uliczni opowiedzą aktorzy z Grupy teatralnej "Warszawiaki".
Audio
Muzycy uliczni podczas występu. Muzycy podczas występu. Warszawa 1932 r.
Muzycy uliczni podczas występu. Muzycy podczas występu. Warszawa 1932 r.Foto: nac.gov.pl

Mamy nadzieję że nabraliście wprawy w wakacyjnym łapaniu dźwięków i że pamiętacie, że czekamy na wasze pomysły, dokąd powinniśmy się wybrać na wakacyjne dźwiękołapanie. Piszcie do nas na adres dzieci@polskieradio.pl.

Na autorów najciekawszych pomysłów czekają niespodzianki

Zapraszamy na dźwiękołapanie! Agnieszka Kunikowska.

Dźwięk dobry 4 sierpnia 2019 godz. 10:00

-

Zabawa dźwiękami W czasie tych godzinnych spotkań, zabieramy Słuchaczy w podróż do świata dźwięków. Tych składających się na muzykę, ale i tych codziennych, jak dźwięki domu, miasta, czy przyrody. Uwrażliwiamy na słuchanie tego, co dookoła, namawiamy do zabawy dźwiękami. Zapraszają Agnieszka Ciecierska, Agnieszka Kunikowska.


Zobacz więcej na temat: dzieci Warszawa
Zobacz także

Czytaj także

Łapanie dźwięków z całego świata

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 12:30
Tym razem będzie to łapanie dźwięków z całego świata. Nasz gość, Nela - mała reporterka, która jak wiadomo zwiedziła cały świat, pochwali się dźwiękami, które zdobyła. Co to za dźwięczne dźwięki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dźwięki lasu

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 12:30
Gościem audycji był Marcin z lasu, czyli Marcin Kostrzyński, który w lesie, na bagnach, polach i łąkach spędza większość czasu. Łapie dźwięki i obrazy zwierząt. Obserwuje, nagrywa i fotografuje. Jakie dźwięki i obrazy nagrał za pomocą swoich fotopułapek?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dźwięki sportu

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 12:31
Stadion dopingujących swoich zawodników to bardzo głośne miejsce. Ale dżwięki sportu nie muszą być tak głośne, jak gwizdek sędziego. Pamiętacie jak brzmi piłka do koszykówki odbita od śliskiej podłogi lub wpadająca do siatki, albo jak świszczy lotka do badmintona?
rozwiń zwiń