Polskie Radio Dzieciom

"Dźwięk dobry". Centrum Mądrej Zabawy

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2022 13:35
Dziś tropimy dźwięki z Centrum Mądrej Zabawy! Na przykład dźwięki.. sklepu. Bo czy można robić mądre zakupy, tak by przygotować posiłek, który będzie zdrowy i zmieścić się przy tym w określonej sumie pieniędzy? Oczywiście! Nauczyć się tego można przez zabawę, mądrą zabawę!
Centrum mądrej zabawy
Centrum mądrej zabawyFoto: fb.com/SmartKidsPlanet

Centrum Mądrej Zabawy wypełnia lukę między salami zabaw a centrami nauki. Tu dzieci w bezpiecznym środowisku mogą uczyć się współpracy oraz integrować w miejscu pełnym mądrych rozwiązań..

Po Centrum Mądrej Zabawy oprowadzała nas Marta Jedynak

Posłuchaj

59:46 Radio Dzieciom 2022_12_04-10-00-02.mp3 04.12.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Dźwięk dobry)

Na dźwiękołapanie zaprasza Agnieszka Ciecierska

Data emisji: 04.12.2022

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Dźwięk dobry" w każdą niedzielę o godz. 10:00

-

Zabawa dźwiękami W czasie tych godzinnych spotkań, zabieramy słuchaczy w podróż do świata dźwięków. Tych składających się na muzykę, ale i tych codziennych, jak dźwięki domu, miasta, czy przyrody. Uwrażliwiamy na słuchanie tego, co dookoła, namawiamy do zabawy dźwiękami. Zapraszają Agnieszka Ciecierska, Agnieszka Kunikowska.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Dźwięk dobry". Mała Armia Janosika

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2022 13:35
Kapela góralska, zespół folklorystyczny czy też grupa artystyczna, zainspirowana kulturą góralską, ale jednocześnie nawiązująca do innych kultur, potrafiąca wyjść poza utarte schematy, motywująca do kreatywności w muzyce, poszerzania horyzontów i realizowania własnej pasji. Pomysłodawcą tego projektu muzycznego jest Damian Pałasz - skrzypek, muzyk i wizjoner, który w lutym 2015 utworzył w Rabie Wyżnej sekcję nauki gry na skrzypcach i basach góralskich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dźwięk dobry". Dźwięki Mundialu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 13:35
Mecz piłki nożnej to prawdziwa dźwiękowa uczta! Tłumy na trybunach dopingują drużyny, komentatorzy piłkarscy prowadzą pełne emocji relacje, gwizdki sędziów, okrzyki radości i jęki zawodu widzów towarzyszą każdej niemal akcji na boisku. Zanurzmy się w świat wielkich igrzysk!
rozwiń zwiń