X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

1050 lat temu…

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 13:00
Pewien władca Polan, został ochrzczony, a wraz z nim cały naród. Od tego wszystko się zaczęło...
Audio
  • 16.04.2016 1050 lat temu… (Dawno, dawno temu/Polskie Radio Dzieciom)
WIESLAW M ZIELINSKI EAST NEWS
WIESLAW M ZIELINSKI EAST NEWS

W najbliższej audycji "Dawno, dawno temu..." w sobotę, 16 kwietnia o godz. 14:00, wyruszymy na wycieczkę na jedną z pięciu wysp, która mieści się na jeziorze Lednica, 15 km na zachód od Gniezna. Ta największa z nich, położona w południowej części  zbiornika, nazywa się Ostrów Lednicki. Dlaczego akurat to miejsce jest tematem naszego dzisiejszego programu? Otóż przez większość historyków, wyspa ta, uważana jest za miejsce, gdzie najprawdopodobniej odbył się chrzest Mieszka I, a co za tym idzie i Polski. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedzimy Muzeum Pierwszych Piastów. Poszukamy tam odpowiedzi na pytania: jakie odkrycia wskazują właśnie na to miejsce, a także co oznaczają pojęcia: palatium, czy baptysterium. Dlaczego uważa się, że chrzest Polski miał miejsce 14 kwietnia 966 r i dlaczego mówimy, że był to chrzest Polski, skoro ochrzcił się wówczas tylko Mieszko I i jego najbliższe otoczenie? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie już w sobotę, w audycji p.t.: „Dawno, dawno temu…” w Polskim Radiu Dzieciom.

 

O audycji: "Dawno, dawno temu ..." to program, dzięki któremu możecie dowiedzieć się wielu ciekawych faktów dotyczących historii, szczególnie historii Polski, ale nie tylko. Dzieje naszego kraju są pasjonujące, jak nie jedna baśń... Stąd też pomysł na tytuł audycji.​ Razem z nami odkryjecie historyczne miejsca i związane z nimi ciekawostki oraz tajemnice. W programie nie zabraknie także tematów odnoszących się do dawnych kultur, zapomnianych miejsc, a także obyczajów. Prowadzi: Marta Powałowska.

 

Zapraszamy na audycję "Dawno, dawno temu ..." w soboty, w godzinach 14:00 - 15:00, a szczególnie w sobotę, 16 kwietnia.

 

Zobacz także