Polskie Radio Dzieciom

Polskie granice

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 16:45
Granice naszego państwa zmieniały się na przestrzeni wieków. Jak daleko niegdyś sięgały? Czy łatwo było je utrzymać? Posłuchajcie!
Audio
  • 13.06.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Gość Polskiego Radia Dzieciom: dr Tomasz Leszkowicz - portal historyczny histmag.org.

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 13.06.2020

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!Zobacz także
Czytaj także

Być królewną..

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 16:45
Niebawem Dzień Królewny.. Czy życie współczesnej księżniczki rzeczywiście jest jak z bajki? Posłuchajcie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niezwykłe dzieci

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 16:45
Czy dzieci mogą zmienić świat, spławić by był lepszy, bardziej przyjazny dla wszystkich? W historii było wiele takich postaci. Posłuchajcie, czego udało się im dokonać..
rozwiń zwiń
Czytaj także

Orkiestra Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 16:45
Historia Orkiestry sięga roku 1934, gdy pierwszy zespół w rozgłośni stworzył Grzegorz Fitelberg. W latach 1990-1993 Orkiestra zmieniła nazwę na Polska Orkiestra Radiowa i przeniosła się do nowej siedziby - Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń