Polskie Radio Dzieciom

"Opowieść wigilijna" Charles'a Dickens'a

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 16:45
Niezwykła, bardzo pouczająca książka. Opowieść o sprawach ważnych dla każdego, a szczególnie aktualna gdy przed nami spotkania rodzinne i chwila zadumy nad tym, kim jesteśmy i co możemy zrobić dla innych.. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Rafał Gawin, literaturoznawca, Dom Literatury w Łodzi.

Posłuchaj
59:25 Dzieci_AAC 2020_12_19-15-00-03_DDT_.mp3 19.12.2020 Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 05.12.2020

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Magiczne postacie z polskich legend

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 16:45
Czy wiecie, gdzie mieszkał Smok Wawelski? A jak udało się pokonać groźnego Bazyliszka? Kto został zaklęty w Złotą Kaczkę?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spotkanie ze św. Mikołajem

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 16:45
A gdyby tak porozmawiać ze św. Mikołajem i dowiedzieć się jak wygląda jego praca? To musi być bardzo wyczerpujące, ale i niesamowicie ciekawe, gościć w tak wielu domach jednej nocy!
rozwiń zwiń