X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Wielkanocne tradycje polskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 16:45
Polewanka czyli śmiguś-dyngus, konkurs palm wielkanocnych, Siuda Baba i pucheroki, Turki. To wszystko postacie i zwyczaje związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Posłuchajcie historii o tym, jak dawniej obchodzono te święta.
Turki to wielkanocny zwyczaj ludowy zaciągania straży przy Grobie Pańskim. Znany od XVII wieku obchodzony jest w niewielu kościołach w Polsce. Podczas procesji rezurekcyjnej przebierańcy zaczepiają młode dziewczyny uderzając je w stopy pałką przypominającą palmę wielkanocną
Turki to wielkanocny zwyczaj ludowy zaciągania straży przy Grobie Pańskim. Znany od XVII wieku obchodzony jest w niewielu kościołach w Polsce. Podczas procesji rezurekcyjnej przebierańcy zaczepiają młode dziewczyny uderzając je w stopy pałką przypominającą palmę wielkanocnąFoto: PAP/Maciej Kuroń

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Piotr Kędziorek, Radiowe Centrum Kultury Ludowej.

Posłuchaj
59:35 Dzieci_AAC 2021_04_03-15-00-28_DDT_.mp3 03.04.2021 Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 3.04.2021

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Jan Brzechwa i jego twórczość

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 16:45
Poeta i satyryk, z zawodu adwokat, specjalista w dziedzinie prawa autorskiego. Do literatury przeszedł głównie jako autor utworów dla dzieci. Przyniosły mu ogromną popularność i zdobyły wielu naśladowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Teatr elżbietański

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 16:45
Teatr elżbietański, czyli teatr angielski z czasów królowej Elżbiety I. Za datę jego powstania przyjmuje się zwykle rok 1576, gdy przedsiębiorca James Burbage wybudował pod Londynem pierwszy gmach przeznaczony wyłącznie do prezentacji widowisk teatralnych.
rozwiń zwiń