X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Detektywi przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 16:45
Czy poznawanie przeszłości miejsca, w którym się mieszka może być ciekawe? Oczywiście! Wystarczy trochę chęci, by odkryć niezwykłe historie i fascynujące miejsca..
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

"Detektywi Przeszłości" to nieformalna grupa młodzieży zrzeszającą 15 osób w wieku 16-19 lat, uczących się w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości. Część z nich mieszka w Kłodzku lub pobliskich miastach, jednakże w naszej grupie nie brak i tych, którzy zamieszkują okoliczne wsie.

Grupa spotyka się systematycznie, by rozwijać swoje pasje i realizować postawione cele, czyli upowszechniać i poszerzać wiedzę dzieci, młodzieży i dorosłych na temat pomników kultury materialnej, zlokalizowanych w różnych miejscowościach ziemi kłodzkiej (głównie wsiach), często zapomnianych i zaniedbanych. 

Posłuchaj
60:20 Dzieci_AAC 2021_04_24-15-00-39_DDT_.mp3 24.04.2021 Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 24.04.2021

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Historia nośników fonograficznych

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 16:45
Historia fonografii ma swój początek w XIII wieku, kiedy to zakonnik Alber Magnus skonstruował mówiącą maszynę, która miała śmiertelnie przestraszyć... św. Tomasza z Akwinu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Urodzinki Jedynki!

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 16:45
Od 18 kwietnia 1926 roku Program 1 Polskiego Radia na stałe zagościł w eterze. To oznacza, że radiowa Jedynka właśnie skończyła 95 lat! Jakich audycji dawniej słuchano? Czy tak dawno, dawno, temu były także audycje dla dzieci? Posłuchajcie!
rozwiń zwiń