X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Czym jest zabytek i jakie są jego rodzaje?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2022 16:45
Czy mury średniowiecznego zamku to zabytek? Księgi z tej z epoki? Na pewno! Ale czy jest nim każda stara książka, wiekowe radio lub telefon? Dziś zastanowimy się, co jest zabytkiem, o który powinniśmy dbać i przekazać następnym pokoleniom. 
Arrasy w Zamku Królewskim na Wawelu w Krakowie (zdjęcie ilustracyjne)
Arrasy w Zamku Królewskim na Wawelu w Krakowie (zdjęcie ilustracyjne)Foto: shutterstock.com/ERA Foto

Zabytek można określić jako element dziedzictwa kulturalnego człowieka - świadectwo działalności ludzkiej dokumentujące przeszłość, a przy tym określające społeczeństwo kulturalnie, politycznie i historycznie. 

O tym, co to właściwie znaczy, jak rozpoznać zabytek i zadbać o niego, opowie gość Polskiego Radia Dzieciom: Magdalena Kułakowska-Mróz, konserwator zabytków.

Posłuchaj
58:48 Dzieci_AAC 2022_04_23-15-00-16_DDT.mp3 23.04.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 23.04.2022

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Teatr w średniowieczu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2022 16:45
Średniowieczny teatr i dramat wywodzą się z teatru antycznego, którego elementy przeniknęły do następnej epoki. Teatr średniowieczny przybliżał wydarzenia biblijne i prawdy wiary ludziom, którzy nie potrafili czytać. Najważniejszą formą teatru średniowiecznego było misterium.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Malarstwo późnego średniowiecza

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2022 16:45
Po dziełach Caravaggia i Rubensa to kolejna perła europejskiego malarstwa eksponowana w zamkowych murach. Tym razem w Galerii Arcydzieł Zamku Królewskiego gości niezwykły obraz "Madonna z Dzieciątkiem" autorstwa Paola Uccella.
rozwiń zwiń