!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Sanitariuszka w fartuszku

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 12:00
Nosi biały czepek i biały fartuszek, a żebyś był zdrowy, czasem ukłuć musi.
Audio
  • 23.04.2016 Pielęgniarka (Mali Zawodowcy/Polskie Radio Dzieciom)
Sanitariuszka w fartuszku
Foto: BURGER/PHANIE

Tym razem, Mali Zawodowcy posłuchają o kolejnym ciekawym zawodzie, który łączy w sobie radość i smutek, ból i ulgę oraz nadzieję, która może pomóc wrócić do zdrowia. To bardzo odpowiedzialny zawód, ponieważ każdego dnia niesie ze sobą ryzyko pomyłki, która może dużo kosztować. Pielęgniarki są obecne na każdym etapie naszego życia, kiedy się rodzimy, rozwijamy, czasem chorujemy, a później starzejemy. Do ich zadań należy: dbanie o higienę i czystość, przygotowanie do badań i zabiegów, wykonywanie opatrunków, podłączanie kroplówek i oczywiście robienie zastrzyków, a co jeszcze? Ogólnie rzecz biorąc, pomoc w innych czynnościach, których chory nie jest w stanie sam wykonać. Jest to jeden z zawodów, do którego trzeba mieć powołanie, ponieważ nie tylko wykracza poza ośmiogodzinny dzień pracy, ale stres i przeżyte historie pozostają w człowieku na długo.

Pielęgniarstwo to jeden z najtrudniejszych, najbardziej odpowiedzialnych, ale również jeden z najpiękniejszych zawodów. Wymaga odwagi, pogody ducha, radzenia sobie z przeciwnościami losu. To zajęcie, w którym szkolne umiejętności mieszają się z powołaniem, a wiedza podręcznikowa z wielkim sercem, potrzebą niesienia pomocy, ulgi i miłości drugiemu człowiekowi.

Kim jest pielęgniarka, czym się zajmuje i gdzie możemy ją spotkać? Czy sama też boi się zastrzyków? Po co jej czepek i czy będąc małą dziewczynką też leczyła swoje misie i lalki? Posłuchajcie Małych Zawodowców!

Program „Mali Zawodowcy” przybliża najmłodszym interesujące zawody, rozwiewa dziecięce wątpliwości i odpowiada na najbardziej dociekliwe pytania. Podczas audycji przenosimy się do świata "dorosłego zawodowca". Razem uczymy się pilotować samolot i leczyć zwierzęta, zwiedzamy remizy strażackie i wiele, wiele innych ciekawych miejsc, które najmłodsi zawsze chcieli zobaczyć. Prowadzi: Katarzyna Boguniecka.

Zapraszamy na program „Mali Zawodowcy” w sobotę, w godzinach 13:00 - 14:00, a szczególnie w sobotę, 23 kwietnia.

Zobacz także