Polskie Radio
Section05
pielęgniarka

Wynagrodzenia w służbie zdrowia. Rzecznik MZ: pielęgniarki z długim stażem nie będą miały zmniejszonego uposażenia

- Pielęgniarki z długim, kilkudziesięcioletnim stażem nie będą miały zmniejszanego uposażenia - zapewnił rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. W ten sposób odniósł się do protestu pielęgniarek i położnych, które przeprowadziły dwugodzinne strajki ostrzegawcze w niektórych szpitalach, zorganizowały też pikiety na ulicach.
Zobacz więcej na temat:  służba zdrowia lekarz pielęgniarka zdrowie wynagrodzenia pieniądze ustawa POLSKA polityka

Strajk ostrzegawczy pielęgniarek. Ochman: to chyba pierwszy protest przeciwko podwyżkom

- Trzeba powiedzieć, że organizatorem tego protestu jest ogólnopolski związek zawodowy pielęgniarek i położnych.Nie jest to - wbrew temu, co próbuje się przekazać - protest całego środowiska medycznego, czy też wszystkich zawodów medycznych - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Solidarność zdrowie medycyna strajki protest pielęgniarka położna społeczeństwo

Wiceminister zdrowia: naszym priorytetem jest zwiększenie nakładów na służbę zdrowia

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski powiedział, że nakłady na służbę zdrowia wzrastają. Podczas konferencji zorganizowanej przez Federację Przedsiębiorców Polskich oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej wiceszef resortu zdrowia podkreślił, że priorytetem jest osiągnięcie 6 procent PKB w ciągu najbliższych 24 miesięcy i 7 procent PKB do 2027 roku. - Myślę, że stosowna ustawa w tym zakresie niezwłocznie trafi do Sejmu. Naszym celem jest poprawa zdrowia wszystkich Polaków - nie tylko pracujących, ale także dzieci, seniorów - dodał.
Zobacz więcej na temat:  służba zdrowia szpital zdrowie pieniądze lekarz pielęgniarka zarobki POLSKA polityka

Artur Soboń o wzroście nakładów na służbę zdrowia: jeszcze do niedawna wszystkie ugrupowania to popierały

- Były niedawno takie czasy, tuż przed wyborami parlamentarnymi, kiedy niemal wszystkie ugrupowania polityczne, także PO, podpisywały pakt na rzecz zdrowia, uważając, że kwestia wzrostu nakładów na służbę zdrowia jest kwestią ponad politycznymi podziałami - powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
Zobacz więcej na temat:  służba zdrowia lekarz szpital zdrowie pielęgniarka Sejm POLSKA polityka

"Dysproporcja zarobków musi być zniwelowana". Minister zdrowia o podwyżkach i rekompensatach dla lekarzy

Sejm wysłuchał w czwartek informacji rządu o stanie służby zdrowia w III fali pandemii. Minister Adam Niedzielski zapowiedział wzrost wynagrodzeń kolejnych grup pracowników, m.in. salowych. Dodał, że rząd przeanalizuje pomysł jednorazowej rekompensaty dla zawodów, które nie były objęte dodatkiem covidowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Adam Niedzielski Władysław Kosiniak-Kamysz pandemia COVID-19 PSL-Koalicja Polska lekarz pielęgniarka