Polskie Radio Dzieciom

"Rodzinny WF". Trening zapaśniczy dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2022 11:15
Wbrew obiegowym opiniom ćwiczenia siłowe nie są zadaniami, które przeważają na treningach zapaśniczych dzieci. Treningi dla najmłodszych grup w przeważającej części to po prostu zajęcia ogólnorozwojowe. Dużą uwagę zwraca się w nich na rozwój motoryki, koordynację ruchową, balans ciała oraz wzmocnienie elastyczności ścięgien i mięśni, czyli wszystkiego, co sprawia, że dziecko będzie mogło wykazać się optymalną, a nawet ponadstandardową sprawnością fizyczną.
Zapasy - zdj. ilustracyjne
Zapasy - zdj. ilustracyjneFoto: Vladimir Vasiltvich/Shutterstock.com

O zaletach zapasów dziecięcych rozmawiamy z Mariuszem Wiśniewskim z klubu sportowego"Koło" w Warszawie.

Posłuchaj

58:55 2022_11_19 10_00_16_RadioDzieciom_Rodzinny_WF.mp3 Rodzinny WF 19 listopada godz. 10:00

Audycję prowadził Zbyszek Kozłowski

Data emisji: 19.11.2022

Godzina emisji: 10:00

Rodzinny WF w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę o godz. 10.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Rodzinny WF". Sport jest po to aby łączyć!

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2022 10:00
Dziś będziemy udowadniać, że sport łącz y, łączy pokolenia, ale także łączy w sobie mnóstwo zalet. W audycji pojawią się dyscypliny, które łączą różne rodzaje sportu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rodzinny WF". Bieg Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2022 11:15
W piątek, 11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości w całym kraju odbywały się uroczystości dla uczczenia 104. rocznicy wyzwolenia Polski spod jarzma zaborców. Nie zabrakło atrakcji dla rodzin - to liczne festyny, przemarsze, koncerty, a także imprezy biegowe. Posłuchajmy relacji z jednej z nich!
rozwiń zwiń