X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak „działa” ząb?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 08:00
Zęby są pokryte szkliwem, które jest najtwardszą substancją, jaka znajduje się naszym w organizmie. Dlaczego więc trzeba o nie dbać?
Audio
Jak działa ząb?

Porównywaliście kiedyś zęby do drzewa? Tak samo jak drzewa, mają one korzenie i koronę. Tylko są białe a nie zielone… Myszka Fela po przypadkowym znalezieniu się w zębach pewnego psa postanowiła dokładniej przyjrzeć się ludzkim zębom. Razem z Ewą Gorzelak i zaproszonymi do studia dziećmi odkrywa co to są mleczaki, dlaczego wypadają ustępując miejsca zębom stałym i dlaczego mają je tylko dzieci? Po co ludzie tak dbają o te swoje zęby i zamiatają je takimi małymi szczoteczkami? Nie wystarczyłoby jeść twarde rzeczy? Porozmawiamy też z krokodylem, który nigdy nie ma problemów z zębami, bo gdy jeden mu się zepsuje i wypadnie, od razu zastępuje go kolejny i tak w nieskończoność. A przy okazji – choć zęby nigdy nie zamykają mu się w paszczy, nikt nie wpada na pomysł aby założyć mu aparat ortodontyczny. Tylko ludzie swoje zęby sobie prostują. A dlaczego rosną im krzywo? Słuchajcie "Jak to działa", tym bardziej że porad jak dbać o zęby, udzieli stomatolog Pani Małgorzata Wolska.


Audycja "Jak to działa" to spotkanie z Myszą Felą, Ewą oraz dziećmi. Fela to wakacyjna przyjaciółka Ewy, która całe swoje życie podróżowała. Od jakiegoś czasu Fela mieszka w Polskim Radiu Dzieciom. Ponieważ miała bardzo dużo przygód, bardzo dużo widziała i bardzo dużo wie, jest idealnym pomocnikiem w odkrywaniu świata. Bo otaczający nas świat jest niezwykle ciekawy. A najwspanialszymi jego badaczami są dzieci, które są bardzo ciekawe: jak i co działa? Dlaczego góry są wysokie? Skąd się biorą kolory? Po co nam włosy na głowie? Jak działa sen? Szukajcie razem z nami odpowiedzi na te i na wiele innych interesujących pytań. Zaprasza Ewa Gorzelak.

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 11 czerwca.

Zobacz także