Polskie Radio Dzieciom

Jak „działa” język?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 08:00
Każdy z nas ma w buzi język, ale czy wiecie, jakie ma on niesamowite właściwości?
Audio
Jak działa język?

Bez użycia języka nie można mówić, przełykać, albo smakować jedzenie. Okazuje się, że jest on niezastąpiony, ale oprócz tego ma jeszcze inne właściwiści. Zwierzęta potrafią go wykorzystywać np. do mycia lub oznaczania terenu.

Czym właściwie jest ten język? Czy można go połamać – jeśli nie dosłownie to może w przenośni? Co to są kubki smakowe i jak są one rozmieszczone na języku? O tym wszystkim rozmawiać będziemy w audycji "Jak to działa", którą jak zwykle poprowadzi Myszka Fela.


Audycja "Jak to działa" to spotkanie z Myszą Felą, Ewą oraz dziećmi. Fela to wakacyjna przyjaciółka Ewy, która całe swoje życie podróżowała. Od jakiegoś czasu Fela mieszka w Polskim Radiu Dzieciom. Ponieważ miała bardzo dużo przygód, bardzo dużo widziała i bardzo dużo wie, jest idealnym pomocnikiem w odkrywaniu świata. Bo otaczający nas świat jest niezwykle ciekawy. A najwspanialszymi jego badaczami są dzieci, które są bardzo ciekawe: jak i co działa? Dlaczego góry są wysokie? Skąd się biorą kolory? Po co nam włosy na głowie? Jak działa sen? Szukajcie razem z nami odpowiedzi na te i na wiele innych interesujących pytań. Zaprasza Ewa Gorzelak.

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 18 czerwca.

Zobacz także