Polskie Radio Dzieciom

Jak „działa” burza?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 08:00
Myszkę Felę zaskoczy w parku gwałtowna burza. A musicie wiedzieć, że dla małej myszki lejąca się z nieba woda potrafi być naprawdę niebezpieczna.
Audio
Jak działa burza?

W audycji "Jak to działa" Fela wraz z zaproszonymi dziećmi spróbuje przyjrzeć się zjawisku burzy, aby na przyszłość nie dać się zaskoczyć. Tylko czy na takie zjawiska meteorologiczne można się przygotować, skoro pojawiają się nagle? A może coś zapowiada ich nadejście?

Pani Maria Waliniowska - synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wytłumaczy nam dlaczego burza jest taka gwałtowna i... burzliwa. Jak powstają chmury i czemu ślą ku ziemi grzmoty i zygzakowate błyskawice?

Dowiecie się również dlaczego pioruny są niebezpieczne i dlaczego podczas gwałtownej nawałnicy, nie wolno chować się pod najwyższym drzewem. Klara i Magda spróbują zaś podczas "burzy mózgów" wymyślić w co się bawić gdy za oknem pada. Bo jak wiadomo w czasie deszczu dzieci się nudzą…


Audycja "Jak to działa" to spotkanie z Myszą Felą, Ewą oraz dziećmi. Fela to wakacyjna przyjaciółka Ewy, która całe swoje życie podróżowała. Od jakiegoś czasu Fela mieszka w Polskim Radiu Dzieciom. Ponieważ miała bardzo dużo przygód, bardzo dużo widziała i bardzo dużo wie, jest idealnym pomocnikiem w odkrywaniu świata. Bo otaczający nas świat jest niezwykle ciekawy. A najwspanialszymi jego badaczami są dzieci, które są bardzo ciekawe: jak i co działa? Dlaczego góry są wysokie? Skąd się biorą kolory? Po co nam włosy na głowie? Jak działa sen? Szukajcie razem z nami odpowiedzi na te i na wiele innych interesujących pytań. Zaprasza Ewa Gorzelak.

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 9 lipca.

Zobacz także