X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak „działa” morze?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 21:00
Wakacje to czas wyjazdów – również nad morze. Może więc warto przyjrzeć mu się bliżej i zastanowić dlaczego jest takie słone, skąd się biorą fale i dlaczego przy brzegu tworzą się "bałwany" ? Czy wiecie jak głębokie jest morze, jak badać jego dno, czym różni się od oceanu.
Audio
Jak działa morze?

W audycji porozmawiamy też o naszym Bałtyku, skąd wzięła się jego nazywa i czemu jest czasem tak strasznie zimny.

Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy razem z Panem Arturem Magnuszewskim z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Wspólnie z obecnymi w studiu dziećmi zastanowimy się również na co należy uważać podczas morskich kąpieli – czy prądy morskie i duże fale mogą być niebezpieczne?

Jak ratownicy informują o tym, czy kąpiel jest dozwolona, oraz dlaczego rozgrzanego słońcem ciała nie należy gwałtownie ochładzać w zimnym morzu. Na audycje zaprasza Ewa Gorzelak i Myszka Fela.


 

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 30 lipca.


Prowadzi: Ewa Gorzelak.

Zobacz także