X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak „działa” pamięć?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 08:00
"Coś chciałam powiedzieć. Co to było… mam to na końcu języka. Yyy… Nie pamiętam". Czy i Wam przydarzyła się kiedyś taka sytuacja? Dlaczego zapominamy i czym właściwie jest pamięć? Gdzie przechowujemy wszystkie przeżycia, wspomnienia?
Audio
Jak działa pamięć?

Dlaczego jedne zdarzenia pamiętamy lepiej, a inne gorzej? Co to jest pamięć wybiorcza, fotograficzna i pamięć ciała? Czy istnieją różne rodzaje pamięci? Dlaczego jedni pamiętają więcej inni mniej i czy są jakieś sposoby na polepszenie, wyrobienie pamięci?

O tym wszystkim porozmawiamy z okazji... zakończenia wakacji. W końcu miło jest powspominać dobre chwile. Oby nasza pamięć przechowywała je jak najdłużej.


Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 3 września.


Prowadzi: Ewa Gorzelak.

Zobacz także