X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak "działa" kalendarz?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 08:00
Skąd wzięły się nazwy naszych miesięcy i dlaczego w kalendarzu chińskim upływ czasu odliczany jest latami o nazwach zwierząt? A czy wiecie, że w Nowej Zelandii w Sylwestra robi się dużo hałasu uderzając łyżką w garnki?
Jak działa kalendarz?

Zmiana kartki w kalendarzu - witaj 2017 r. Co takiego wydarzyło się 2017 lat temu, że właśnie od tego okresu odliczmy lata? Co to znaczy, że coś było przed nasza erą i czym różni się kalendarz gregoriański i kalendarz juliański?

Jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania? Słuchajcie "Jak to działa". Gosciem Ewy Gorzelak i Myszki Feli będzie pan Marcin Chodorowski z Dziecięcego Uniewersytetu Ciekawej Historii.

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 31 grudnia.

Zaprasza Ewa Gorzelak i Myszka Fela.

Zobacz także