Polskie Radio Dzieciom

Jak „działa” słońce?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 08:00
Najlepszą pogodą na urlop są oczywiście słoneczne dni. A co by było gdyby słonce przestało nagle świecić? Opuściło nasz układ słoneczny?
Audio
Jak działa słońce?

Bez niego życie na ziemi jest niemożliwe. Ale czym właściwie jest słońce? Ile ma lat? Jak powstało? I co sprawia, że wysyła ku ziemi jasne ogrzewające promienie? Promienie pełne Energii którą ludzie nauczyli się przetwarzać na prąd czy ogień. Promienie które w dużej dawce mogą być szkodliwe dla oczu, mózgu czy skóry.

Jak umiejętnie z nich korzystać? Jak się przed nimi chronić? Na te pytania poszukamy odpowiedzi razem z Pani Anną Żamojdą pracownikiem Palnetarium w Muzeum Techniki. W audycji Jak to działa poznamy również Myszoskoczka i jego zwyczaje, bo fakt że człowiek nie jest w stanie żyć w najbardziej nagrzanych częściach świata nie oznacza że życia tam w ogóle nie ma. Na słoneczną audycję zaprasza Myszka Fela!


Audycja "Jak to działa" to spotkanie z Myszą Felą, Ewą oraz dziećmi. Fela to wakacyjna przyjaciółka Ewy, która całe swoje życie podróżowała. Od jakiegoś czasu Fela mieszka w Polskim Radiu Dzieciom. Ponieważ miała bardzo dużo przygód, bardzo dużo widziała i bardzo dużo wie, jest idealnym pomocnikiem w odkrywaniu świata. Bo otaczający nas świat jest niezwykle ciekawy. A najwspanialszymi jego badaczami są dzieci, które są bardzo ciekawe: jak i co działa? Dlaczego góry są wysokie? Skąd się biorą kolory? Po co nam włosy na głowie? Jak działa sen? Szukajcie razem z nami odpowiedzi na te i na wiele innych interesujących pytań. Zaprasza Ewa Gorzelak.

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 2 lipca.

Zobacz także