X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Festiwal Literatury Dziecięcej ”Rabka Festival 2019”

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 06:00
W tym roku temat przewodni festiwalu brzmi ”Od gór do morza”. W centrum uwagi będą więc książki, które opowiadają o: drzewach, ptakach, pszczołach, zwierzętach żyjących na ziemi i w morskich głębinach oraz o tym, jak chronić naszą przyrodę. 
Rabka Festival 2019 10 -13 lipca
"Rabka Festival 2019" 10 -13 lipcaFoto: materiały prasowe

Wystawa i specjalny blok spotkań związane będą z postacią mistrza fantazji Michaela Endego, w związku z 90 rocznicą jego urodzin.

Wśród festiwalowych gości znaleźli się: Katarzyna Bajerowicz, Barbara Gawryluk, Renata Kijowska, Aleksandra Konieczna, Andrzej Kruszewicz, Joanna Krzyżanek, Galina Miklínová, Wojciech Mikołuszko, Frida Nilsson, Viive Noor, Elzbieta Pałasz, Jolanta Richter-Magnuszewska, Katarzyna Ryrych, Manfred Schlüter, Dorota Segda, Elena Selena, Piotr Socha, Petr Stančik, Jerzy Stuhr, Agnieszka Taborska, Elzbieta Wasiuczyńska, Wojciech Widlak i wielu innych…

Poza spotkaniami autorskimi, uczestnicy będą mieli możliwość, między innymi: posadzić drzewa, spotkać się z gorczańskimi psami – ratownikami, zrealizować spektakl teatralny oraz film, wziąć udział w literackiej grze miejskiej, literackich zabawach w ”czytelni na polu” oraz posłuchać w Parku Zdrojowym znanych aktorów czytających fragmenty książek ”na dobranoc”.

12 lipca zapraszamy dorosłych na specjalnie przygotowany dla nich blok spotkań, dotyczących promocji czytelnictwa wśród dzieci. Eksperci z kraju i zagranicy, w 9 krótkich - 20 minutowych prezentacjach przedstawią najgorętsze pomysły promocyjne oraz najciekawsze premiery książkowe minionego roku. Uczestnicy z pewnością wyjadą od nas pełni inspiracji do własnej pracy. W trakcie spotkania dla dorosłych ogłosimy także zwycięzcę konkursu ”Zwyrtała 2019” na najlepszy pomysł promujący czytanie.

Dokładny program festiwalu znajduje się na stronie www.rabkafestival.pl 

Rabka festiwal 2019 w liczbach przedstawia się następująco: 

 • 62 festiwalowe wydarzenia
 • 53 twórców z 7 krajów 
 • 31 warsztatów 
 • 9 prezentacji dla dorosłych
 • 8 spotkań autorskich
 • 4 "czytania na dobranoc”
 • 4 dni spotkań w "Czytelni na Polu"
 • 3 wystawy
 • 1 literacka gra miejska 
 • 1 projekcja filmu
 • 1 nagroda "Zwyrtała 2019" za promocję czytelnictwa 

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, oraz ze środków Miasta Rabka Zdrój i Województwa Małopolskiego, a także dzięki pomocy wielu instytucji krajowych (Uzdrowisko Rabka S.A., MOK Rabka, Teatr lalek ”Rabcio”, Muzeum im. Orkana, Biblioteka Kraków, Warszawskie Targi Książki, Targi Książki w Krakowie, ”Kredkop”, Lasy Państwowe, Podhalańska Grupa GOPR oraz wydawnictwa: Znak -emotikon, Media Rodzina, Zakamarki, Adamada, Multico, Jedność, Debit, Dwie Siostry, Literatura, Zielona Sowa) i zagranicznych (Ambasada Szwecji w Warszawie, Ambasada Estonii w Warszawie, Goethe-Institut w Krakowie, Litewski Instytut Kultury w Wilnie, Czeskie Centrum Literackie w Pradze, Internationale Jugendbibliothek w Monachium). Patronat nad festiwalem objęli: Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polska Sekcja IBBY i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Na festiwalu w Rabce obecni będą dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom. 

jo

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca
Zobacz także

Czytaj także

”Papiernik. Targowisko opowieści”

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 19:00
Jest takie targowisko, które pojawia się raz na dwa lata i tylko nieliczni wiedzą, gdzie je znaleźć. Tym, czego na nim szukają są najcenniejsze ze wszystkich skarbów - opowieści. W ”Kulturotece’” zanurzyliśmy się w tych, które sprzedają Papiernicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowiadacz "Słowem namaluje"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 06:00
Jego zdaniem opowiadanie i słuchanie baśni to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu. Powieści poruszają nasze umysły jak również i serca. Tworzą poczucie więzi wewnątrz grupy a wspólne opowiadanie pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości. Rozwinięciem tych słów jest rozmowa w załączonej audycji.
rozwiń zwiń