Polskie Radio Dzieciom

Tak było na "Lato z Radiem Festiwal” w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 12:00
Zakopane, Puck, Stalowa Wola i Kraków – to cztery miasta w których w 2019 roku odbywa się "Lato z Radiem Festiwal”. Jest to cykl wydarzeń, które są okazją do artystycznych spotkań i muzycznych premier. Każdemu z tych wydarzeń towarzyszą koncerty, możliwość wzięcia udziału w audycjach nadawanych na żywo i poznania osobistości poszczególnych anten Polskiego Radia. W jednej z 3 stref swoje aktywności przygotowało Polskie Radio Dzieciom.
Audio
  • Piosenka Polskiego Radia Dzieciom
  • Relacja reporterska z Lato z Radiem Festiwal w Zakopanem
  • "Lato z Radiem Festiwal" w Zakopanem - nagranie uczestniczek warsztatu reporterskiego
  • Radiowy Magazyn Dziecięcy z "Lato z Radiem Festiwal" w Stalowej Woli
Zapraszamy do strefy familijnej na Lato z Radiem Festiwal w Krakowie z Polskim Radiem Dzieciom
Zapraszamy do strefy familijnej na "Lato z Radiem Festiwal" w Krakowie z Polskim Radiem DzieciomFoto: Sebastian Gołos / PAP Strefa Familijna Polskie Radio Dzieciom

Scena młodych talentów, radiowe spotkanie z teatrem, warsztaty reporterskie, zabawy z dźwiękiem, koncert zespołu Promyczki Dobra, to tylko cześć atrakcji, jakie Polskie Radio Dzieciom przygotowało dla uczestników "Lato z Radiem Festiwal" w Krakowie. Finałowe wydarzenie obfitowało w mnóstwo fantastycznych aktywności przygotowanych z myślą o dzieciach i ich rodzicach.

Podczas dwóch dni trwania "Lato z Radiem Festiwal" w Krakowie nie zabrakło wydarzeń dla miłośników radia, muzyki i teatru. Na scenie w Strefie Familijnej o godzinie 15.00 wystąpili aktorzy teatru Groteska z Krakowa prezentując przedpremierowo piosenki z nowego projektu teatralnego, zaś o godzinie 17.00 zespół "Promyczki Dobra" z Nowego Sącza z repertuarem finalistów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek". 

Fani radia mogli wziąć udział w warsztatach reporterskich. Młodzi uczestnicy, których ciekawi sposób w jaki powstają audycje i nagrania reporterskie, biorąc udział w warsztatach reporterskich przekonali się, czy łatwo być radiowym reporterem. Efektem warsztatów, które odbyły się na "Lato z Radiem Festiwal" 9 i 10 sierpnia w Stalowej Woli, jest Radiowy Magazyn Dziecięcy. Można go posłuchać wybierając załączony plik.

W planie aktywności w strefie familijnej w Krakowie, znalazły się także gry i zabawy ruchowe, nauka hymnu Polskiego Radia Dzieciom, zagadki dźwiękowe oraz spektakl cyrkowy.

Za nami "Lato z Radiem Festiwal” w Stalowej Woli. Zobacz co działo się w strefie familijnej 9 i 10 sierpnia.

Stałym punktem programu na Lato z Radiem Festiwal" są audycje prowadzone na żywo. W piątek o godzinie 15.00 nadany był "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom, zaś w sobotę o godz. 10.00 Polskie Radio Dzieciom nadało "Rodzinny w-f" i o 14.00 "Dziecięcy koncert życzeń".

Była to wyjątkowa okazja aby zobaczyć jak realizowana jest audycja plenerowa na żywo.

Szczegółowy harmonogram na 30 i 31 sierpnia

12:00 - 12.30  Nauka hymnu Polskiego Radia Dzieciom
12:30 - 13.00  Zabawy głosowe
13:00 - 13.30  Scena młodych talentów
13:30 - 14.00  Warsztaty reporterskie
14:00 - 15.00  Gry i zabawy ruchowe
15:00 - 16.00  Radiowe spotkanie z teatrem
16.00 - 16.30  Nauka sztuki cyrkowej         
16:30 - 17.00  Dźwiękowe kalambury
17:00 - 18.00  Koncert zespołu Promyczki Dobra
18:00 - 19.00  Spektakl cyrkowy

"Lato z Radiem Festiwal" w Krakowie będzie finałem tego cyklu w 2019 roku. 

Więcej informacji na stronie internetowej: latozradiem.pl

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.


Zobacz jak bawiliśmy się na "Lato z Radiem Festiwal" w Pucku 19 i 20 lipca.

Zobacz także co działo się na "Lato z Radiem Festiwal" w Zakopanem w dniach 28 - 29 czerwca. 

Polskie Radio Dzieciom, to przestrzeń wszystkich: dzieci i dorosłych. Tych, dla których świat stoi otworem, ale kryje w sobie wiele tajemnic i tych którzy weszli w niego już dawno, ale wciąż jest dla nich zagadką. Zapraszamy do słuchania audycji zarówno maluchy, jak i przedszkolaki, uczniów, studentów i oczywiście rodziców.

ramówce tej całodobowej stacji radiowej znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. 
Staramy się ukazywać rodzicom różne rozwiązania, porady dotyczące wychowywania dzieci i pomagać w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań. Poprzez audycje pełne dźwięków rozwijamy wyobraźnię i budujemy w dziecku kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową www.polskieradiodzieciom.pl, profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ oraz konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo

Zobacz więcej na temat: Festiwal Lata z Radiem
Zobacz także
Czytaj także

Za nami "Lato z Radiem Festiwal 2019" w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 11:00
W piątek 28 czerwca w Zakopanem ruszyło "Lato z Radiem Festiwal 2019". Festiwal jest miejscem artystycznych spotkań i muzycznych premier. To też wydarzenie, podczas którego artyści po raz pierwszy prezentują premierowe projekty. Miejscem zabaw z dźwiękiem, warsztatów reporterskich i zabaw sportowych jest strefa familijna przygotowana przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
rozwiń zwiń