X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Tak było na "Lato z Radiem Festiwal” w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 12:00
Zakopane, Puck, Stalowa Wola i Kraków – to cztery miasta w których w 2019 roku odbywa się "Lato z Radiem Festiwal”. Jest to cykl wydarzeń, które są okazją do artystycznych spotkań i muzycznych premier. Każdemu z tych wydarzeń towarzyszą koncerty, możliwość wzięcia udziału w audycjach nadawanych na żywo i poznania osobistości poszczególnych anten Polskiego Radia. W jednej z 3 stref swoje aktywności przygotowało Polskie Radio Dzieciom.
Audio
  • Piosenka Polskiego Radia Dzieciom
  • Relacja reporterska z Lato z Radiem Festiwal w Zakopanem
  • "Lato z Radiem Festiwal" w Zakopanem - nagranie uczestniczek warsztatu reporterskiego
  • Radiowy Magazyn Dziecięcy z "Lato z Radiem Festiwal" w Stalowej Woli
Zapraszamy do strefy familijnej na Lato z Radiem Festiwal w Krakowie z Polskim Radiem Dzieciom
Zapraszamy do strefy familijnej na "Lato z Radiem Festiwal" w Krakowie z Polskim Radiem DzieciomFoto: Sebastian Gołos / PAP Strefa Familijna Polskie Radio Dzieciom

Scena młodych talentów, radiowe spotkanie z teatrem, warsztaty reporterskie, zabawy z dźwiękiem, koncert zespołu Promyczki Dobra, to tylko cześć atrakcji, jakie Polskie Radio Dzieciom przygotowało dla uczestników "Lato z Radiem Festiwal" w Krakowie. Finałowe wydarzenie obfitowało w mnóstwo fantastycznych aktywności przygotowanych z myślą o dzieciach i ich rodzicach.

Podczas dwóch dni trwania "Lato z Radiem Festiwal" w Krakowie nie zabrakło wydarzeń dla miłośników radia, muzyki i teatru. Na scenie w Strefie Familijnej o godzinie 15.00 wystąpili aktorzy teatru Groteska z Krakowa prezentując przedpremierowo piosenki z nowego projektu teatralnego, zaś o godzinie 17.00 zespół "Promyczki Dobra" z Nowego Sącza z repertuarem finalistów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek". 

Fani radia mogli wziąć udział w warsztatach reporterskich. Młodzi uczestnicy, których ciekawi sposób w jaki powstają audycje i nagrania reporterskie, biorąc udział w warsztatach reporterskich przekonali się, czy łatwo być radiowym reporterem. Efektem warsztatów, które odbyły się na "Lato z Radiem Festiwal" 9 i 10 sierpnia w Stalowej Woli, jest Radiowy Magazyn Dziecięcy. Można go posłuchać wybierając załączony plik.

W planie aktywności w strefie familijnej w Krakowie, znalazły się także gry i zabawy ruchowe, nauka hymnu Polskiego Radia Dzieciom, zagadki dźwiękowe oraz spektakl cyrkowy.

Za nami "Lato z Radiem Festiwal” w Stalowej Woli. Zobacz co działo się w strefie familijnej 9 i 10 sierpnia.

Stałym punktem programu na Lato z Radiem Festiwal" są audycje prowadzone na żywo. W piątek o godzinie 15.00 nadany był "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom, zaś w sobotę o godz. 10.00 Polskie Radio Dzieciom nadało "Rodzinny w-f" i o 14.00 "Dziecięcy koncert życzeń".

Była to wyjątkowa okazja aby zobaczyć jak realizowana jest audycja plenerowa na żywo.

Szczegółowy harmonogram na 30 i 31 sierpnia

12:00 - 12.30  Nauka hymnu Polskiego Radia Dzieciom
12:30 - 13.00  Zabawy głosowe
13:00 - 13.30  Scena młodych talentów
13:30 - 14.00  Warsztaty reporterskie
14:00 - 15.00  Gry i zabawy ruchowe
15:00 - 16.00  Radiowe spotkanie z teatrem
16.00 - 16.30  Nauka sztuki cyrkowej         
16:30 - 17.00  Dźwiękowe kalambury
17:00 - 18.00  Koncert zespołu Promyczki Dobra
18:00 - 19.00  Spektakl cyrkowy

"Lato z Radiem Festiwal" w Krakowie będzie finałem tego cyklu w 2019 roku. 

Więcej informacji na stronie internetowej: latozradiem.pl

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.


Zobacz jak bawiliśmy się na "Lato z Radiem Festiwal" w Pucku 19 i 20 lipca.

Zobacz także co działo się na "Lato z Radiem Festiwal" w Zakopanem w dniach 28 - 29 czerwca. 

Polskie Radio Dzieciom, to przestrzeń wszystkich: dzieci i dorosłych. Tych, dla których świat stoi otworem, ale kryje w sobie wiele tajemnic i tych którzy weszli w niego już dawno, ale wciąż jest dla nich zagadką. Zapraszamy do słuchania audycji zarówno maluchy, jak i przedszkolaki, uczniów, studentów i oczywiście rodziców.

ramówce tej całodobowej stacji radiowej znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. 
Staramy się ukazywać rodzicom różne rozwiązania, porady dotyczące wychowywania dzieci i pomagać w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań. Poprzez audycje pełne dźwięków rozwijamy wyobraźnię i budujemy w dziecku kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową www.polskieradiodzieciom.pl, profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ oraz konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo

Zobacz więcej na temat: Festiwal Lata z Radiem
Zobacz także

Czytaj także

Za nami "Lato z Radiem Festiwal 2019" w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 11:00
W piątek 28 czerwca w Zakopanem ruszyło "Lato z Radiem Festiwal 2019". Festiwal jest miejscem artystycznych spotkań i muzycznych premier. To też wydarzenie, podczas którego artyści po raz pierwszy prezentują premierowe projekty. Miejscem zabaw z dźwiękiem, warsztatów reporterskich i zabaw sportowych jest strefa familijna przygotowana przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
rozwiń zwiń