X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Za nami "Lato z Radiem Festiwal” w Stalowej Woli z Polskim Radiem Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 15:00
Zakopane, Puck, Stalowa Wola i Kraków – to cztery miasta w których w 2019 roku odbywa się "Lato z Radiem Festiwal”. Jest to cykl wydarzeń, które są okazją do artystycznych spotkań i muzycznych premier. Każdemu z tych wydarzeń towarzyszą koncerty, możliwość wzięcia udziału w audycjach nadawanych na żywo i poznania osobistości poszczególnych anten Polskiego Radia. W jednej z 3 stref swoje aktywności przygotowało Polskie Radio Dzieciom.
Audio
  • Piosenka Polskiego Radia Dzieciom
  • Relacja reporterska z Lato z Radiem Festiwal w Zakopanem
  • "Lato z Radiem Festiwal" w Zakopanem - nagranie uczestniczek warsztatu reporterskiego
  • Radiowy Magazyn Dziecięcy z "Lato z Radiem Festiwal" w Stalowej Woli
Lato z Radiem Festiwal 9-10 sierpnia
"Lato z Radiem Festiwal" 9-10 sierpniaFoto: Polskie Radio/mat. pras.

Zabawy z dźwiękiem, zawody sportowe, warsztaty reporterskie, zbiorowe muzykowanie i projekt „Zbieraj z klasą” , to tylko cześć atrakcji, jakie Polskie Radio Dzieciom przygotowało dla uczestników "Lato z Radiem Festiwal" w Stalowej Woli. Były to aktywności zaplanowane dla całych rodzin.

W Stalowej Woli, 9 i 10 sierpnia dziennikarze i reporterzy przybliżyli najmłodszym uczestnikom festiwalu i ich rodzinom, jak funkcjonuje radio od tzw. kuchni. W planie znalazło się także czytanie bajek, gry i zabawy, kalambury muzyczne, spektakl i warsztaty cyrkowe.

Zobacz jak bawiliśmy się na "Lato z Radiem Festiwal" w Pucku 19 i 20 lipca


Doskonałą okazją do ciekawego i twórczego spędzenia czasu w strefie familijnej były warsztaty muzyczne z Polskim Radiem Chopin oraz zbiorowe muzykowanie z Martyną Sojką, autorką audycji „Rytmika” w PRD.

Miłośnicy radia, których ciekawi sposób w jaki powstają audycje i nagrania reporterskie, mogli wziąć udział w warsztatach reporterskich aby przekonać się, czy łatwo być radiowym reporterem.

Wielką frajdą dla fanów radia, była możliwość wzięcia udziału w audycjach prowadzonych na żywo. W piątek o godzinie 15.00 rozpoczął się "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom. Audycję poprowadził Zbyszek Kozłowski zaś w sobotę o godz. 10.00 Polskie Radio Dzieciom nadało na żywo "Rodzinny w-f" i "Dziecięcy koncert życzeń" od godz. 14.00 do 15.00. Sobotnie audycje poprowadził Marcin Kusy.

Wśród atrakcji przygotowanych przez redakcję Polskiego Radia Dzieciom nie zabrakło także zagadek dźwiękowych i nauki piosenki Polskiego Radia Dzieciom.

Szczegółowy harmonogram na 9 i 10 sierpnia

Piątek:
12:00 - Zbieraj z klasą
12:40 - nauka hymnu PRD [pobierz tekst]
13:00 - warsztaty muzyczne z Polskim Radiem Chopin
14:00 - cyrkowe animacje
15:00 - zbiorowe muzykowanie z Martyną Sojką (Polskie Radio Dzieciom)
16:00 - zawody sportowe
17:00 - dźwiękowe kalambury
17:30 - warsztaty dziennikarskie
18:00 - spektakl cyrkowy 

Sobota:
12:00 - nauka hymnu Polskiego Radia Dzieciom
12:30 - dźwiękowe kalambury
13:00 - warsztaty muzyczne z Polskim Radiem Chopin
14:00 - cyrkowe animacje
15:00 - zbiorowe muzykowanie z Martyną Sojką (Polskie Radio Dzieciom)
16:00 - Zbieraj z klasą
17:00 - dźwiękowe kalambury
17:30 - warsztaty dziennikarskie
18:00 - spektakl cyrkowy

Finałowe wydarzenie w cyklu "Lato z Radiem Festiwal” 2019 odbędzie się w Krakowie 30 i 31 sierpnia.

Więcej informacji na stronie internetowej: latozradiem.pl

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.
Do zobaczenia!

Zobaczcie także, jak bawiliśmy się na "Lato z Radiem Festiwal" w Zakopanem w dniach 28-29 czerwca 2019.


Polskie Radio Dzieciom, to przestrzeń wszystkich: dzieci i dorosłych. Tych, dla których świat stoi otworem, ale kryje w sobie wiele tajemnic i tych którzy weszli w niego już dawno, ale wciąż jest dla nich zagadką. Zapraszamy do słuchania audycji zarówno maluchy, jak i przedszkolaki, uczniów, studentów i oczywiście rodziców.

ramówce tej całodobowej stacji radiowej znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. 
Staramy się ukazywać rodzicom różne rozwiązania, porady dotyczące wychowywania dzieci i pomagać w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań. Poprzez audycje pełne dźwięków rozwijamy wyobraźnię i budujemy w dziecku kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową www.polskieradiodzieciom.pl, profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ oraz konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo

Zobacz więcej na temat: Festiwal Lata z Radiem
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Za nami "Lato z Radiem Festiwal 2019" w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 11:00
W piątek 28 czerwca w Zakopanem ruszyło "Lato z Radiem Festiwal 2019". Festiwal jest miejscem artystycznych spotkań i muzycznych premier. To też wydarzenie, podczas którego artyści po raz pierwszy prezentują premierowe projekty. Miejscem zabaw z dźwiękiem, warsztatów reporterskich i zabaw sportowych jest strefa familijna przygotowana przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
rozwiń zwiń
Zobacz także