X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Trwa "Dzika Odyseja" - ekspedycja pionierów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 10:00
21 września 2019 w Pienińskim Parku Narodowym rozpoczęliśmy niecodzienną przygodę z dziką przyrodą. Razem z rodzinami z różnych części Polski podejmujemy wyzwanie i w dwadzieścia trzy miesiące odwiedzimy 23 polskie parki narodowe. To będzie niezapomniane safari po północnych rejonach dzikiego królestwa. Polskie Radio Dzieciom objęło patronat medialny nad tym wielomiesięcznym wydarzeniem, dlatego na naszej antenie i na stronie internetowej pojawiać się będzie wiele ciekawostek oraz relacji z tej epickiej wyprawy. Wszystkich miłośników parków narodowych zapraszamy do wspólnej zabawy!
Dzika Odyseja - mapa ekspedycji
Dzika Odyseja - mapa ekspedycjiFoto: Krystian Tyrański

W audycji: ”Mali Strażnicy Dzikiego Królestwa” można słuchać radiowych raportów dzieci, które opowiadają o swoich odkryciach i podróżach po polskich parkach narodowych. Radiowe raporty są częścią Rodzinnych Dzienników Ekspedycyjnych, na które składają się jeszcze relacje filmowe, opowieści pisane i inne twórcze aktywności. Sobotnią audycję prowadzi kierownik Dzikiej Odysei - Ekspedycji Pionierów Krystian Tyrański, dlatego na antenie pojawiają się najświeższe informacje prosto z dzikiego świata.

Na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom można wytropić archiwalne słuchowisko: ”Strażnicy Dzikiego Królestwa” tworzone w latach 2015-2017, którego akcja rozgrywa się w dzikiej bazie i na terenie polskich parów narodowych. Słuchając przygód Lwa Leopolda, pana Krystiana i Filipa Karockiego Królika nie trudno będzie przenieść się do dzikiego królestwa. W galerii filmów można oglądać krótkie klipy, które towarzyszyły promocji tego ponadczasowego słuchowiska.

Wszystkim rodzinom podróżującym do parków narodowych polecamy także bajkę: Przygoda Wielka Rysia Pędzelka”. 26 minutowe słuchowisko Polskiego Radia Dzieciom przygotowane we współpracy z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym pozwoli spojrzeć wszystkim na świat oczami małego rysia, który ma wielkie marzenia.

Dzika Odyseja 2019-2021 to nie tylko świat rodzinnych podróży i przygodowych widowisk, na które gorąco zapraszamy do parków narodowych. Dzika Odyseja to także całoroczne towarzyszenie dzieciom szkolnym zamieszkującym najbliższe rejony parków narodowych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy międzynarodowy program edukacyjny ”Szkolne Safari” przybliżający dziką przyrodę chronioną w tych unikatowych miejscach.

W drugiej edycji projektu Szkolne Safari biorą udział dzieci ze szkół podstawowych z Polski, ze Szwecji i z Tanzanii. Uczniowie wyruszają na safari do parków narodowych, poznają przyrodnicze piękno swoich krajów i dzielą się nim przygotowując różnego rodzaju prezentacje. Relacje, raporty i reportaże z tego projektu można wysłuchać w audycji: ”Mali Strażnicy Dzikiego Królestwa”.

Polskie Radio Dzieciom towarzyszy małym pionierom i podróżnikom, dlatego szykujcie się na radiowe przygody i dołączcie do nas! Poznajcie także przygodowy świat Dzikiej Odysei wchodząc na strony internetowe pozostałych partnerów epickiej przygody:
www.dzikaodyseja.pl,
www.natgeokids.pl,
www.zabakcylowani.pl,

http://zpppn.pl/parki-narodowe

Do zobaczenia na dzikim szlaku pa paaaaa
Niezapomniana przygoda trwa!

--


 

Zobacz więcej na temat: Strażnicy dzikiego królestwa
Zobacz także

Czytaj także

Odcinek 24. Bieszczadzka przygoda

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 17:00
Bohaterowie podejmują wyzwanie wytropienia rysia, największego kota w Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odcinek 25. Na tropie rysia

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 17:01
Tropienie dzikich zwierząt to trudne wyzwanie.
rozwiń zwiń