X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Ogólnopolska kampania edukacyjno-społeczna "Jesteś twórcą – masz prawo"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 11:11
Ogólnopolska kampania edukacyjna “Jesteś twórcą – masz prawo” ma uświadomić dzieciom, że to co tworzą jest dziełem i należy do nich, oraz pomóc zrozumieć w jaki sposób mogą się dzielić z innymi efektami swojej pracy.
Audio
  • 03.02.2020 Wywiad z Maksymilianem Zadańskim oraz Danielem Cichym (dyrektor-redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego)
  • Polskie Wydawnictwo Muzyczne rusza z ogólnopolską kampanią edukacyjną o prawie autorskim "Jesteś twórcą – masz prawo"
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

Prawo autorskie to temat wyjątkowo złożony, który w dobie stałego rozwoju technologii wymaga szczególnej uwagi. Wiele aspektów własności intelektualnej można interpretować na bardzo różne, często sprzeczne ze sobą sposoby, dlatego tak istotna jest wczesna edukacja i budowanie świadomości na temat niezbywalnych, osobistych praw autorskich oraz możliwości związanych z ich dozwolonym użytkiem.

Kto to jest twórca i jakie ma prawa? Czym jest dzieło i jak jest chronione?

W ramach kampanii "Jesteś twórcą – masz prawo" uczniowie dowiedzą się jak odpowiedzialnie, a także zgodnie z prawem, korzystać z dzieł innych, zarówno offline jak i online.

Kampanie ma również za zadanie promować wszelkie formy kreatywnego i pozytywnego wykorzystania zasobów sieciowych oraz nowych technologii. Przede wszystkim jednak – zainspirować dzieci do twórczego działania, wzmocnić świadomość wartości ich dzieł oraz szacunek dla pracy i praw innych

Konferencja prasowa kampanii społeczno - edukacyjnej "Jesteś twórcą - masz prawo" miała miejsce 23 stycznia, o godz.11.30 w warszawskiej siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, ul. Fredry 8.

Jesteś twórcą - masz prawo Jesteś twórcą - masz prawo

***

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowaCotygodniowo stacja emituje pond 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

 

Zobacz także

Czytaj także

Czas na narty

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 11:11
Ferie już niedługo. Pora przygotować się do sezonu narciarskiego!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odwaga pomaga

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 11:11
Nikt nie chce być uważany za tchórza, każdy woli być lwem lub wielkoludem. W sobotnim Rodzinnym WF gry i zabawy dla nieśmiałych i chcących nabrać wiary we własne siły. Odwaga pomaga. Na miejsca, gotowi, start!
rozwiń zwiń