Polskie Radio
Section05
Rodzinny W-F

"Rodzinny WF". Gramy w pickleball!

Boisko, siatka, dziurawe piłeczki i łopatki do ich odbijania - co to za dyscyplina sportu? Jej nazwa to pickleball.  Pickleball to połączenie tenisa ziemnego, ping-ponga oraz badmintona, a zasady gry są bardzo proste. Można w nią grać we dwie lub w cztery osoby. W pickleball gra się zarówno na otwartej przestrzeni, jak i pod dachem. Najlepsza do gry będzie twarda nawierzchnia.
Zobacz więcej na temat:  Rodzinny W-F radio dla dzieci DAB+ Zbigniew Kozłowski

"To naprawdę duże wydarzenie" - o Tour de Pologne Junior Agata Lang w PR Dzieciom

- Tour de Pologne Junior powstał od samego początku, jak mój tata zaczął organizować Tour de Pologne – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Agata Lang, dyrektor wyścigu Tour de Pologne - Od razu pomyślał, żeby zorganizować coś dla najmłodszych, bo sam jak był młodym dzieciakiem to też wystartował w takim wyścigu. Był to "Wyścig Pokoju", od którego zaczęła się jego kariera i postanowił przy organizacji Tour de Pologne zorganizować właśnie taki mniejszy wyścig dla dzieci.  
Zobacz więcej na temat:  Rodzinny W-F kolarstwo szosowe Tour de Pologne radio dla dzieci Zbigniew Kozłowski

Gdzie w Polsce można poślizgać się na falach? Rozmowa z Piotrem Myszką

Surfing to forma pływania na desce, a dokładniej ślizgania się na falach. Swoje korzenie ma w dawnych kulturach polinezyjskich. Dokładna data powstania surfingu jest trudna do określenia, ale wiadomo, że jest to praktyka sięgająca tysięcy lat wstecz. Jak długo trwa nauka i doskonalenie umiejętności? Od kiedy znany jest ten sport? 
Zobacz więcej na temat:  windsurfing surfing Rodzinny W-F radio dla dzieci czas wolny Zbigniew Kozłowski

Jak powinny wyglądać zajęcia wychowania fizycznego w szkołach?

Lekcje wychowania fizycznego na samym początku edukacyjnej ścieżki - w klasach I – III często bywają marginalizowane, odbywają się na szkolnych korytarzach, ale z drugiej strony - właśnie w tym wieku często są traktowane przez dzieci z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem. Jak utrzymać ten zapał? Jak sprawić, żeby mimo czasem trudnych warunków zajęcia były atrakcyjne, a zarazem pokazywały dzieciom, czym jest sport wyczynowy, który może stać się ważnym i zdrowym hobby. Jak w sześcio- czy siedmioletnim dziecku rozpoznać potencjalnego sportowca, którego warto kształcić i rozwijać w tym kierunku?  
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla rodziców szkoła Rodzinny W-F Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Mistrzostwa Świata WTKRU w Karate Tradycyjnym oraz Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym

W piątek rozpoczęły się Mistrzostwa Świata WTKU w Karate Tradycyjnym oraz Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym. W zawodach wystartowało 1500 zawodników z 56 krajów. Polskie Radio Dzieciom objęło swym patronatem medialnym to wydarzenie. Nie może więc nas tam zabraknąć. Do zobaczenia w niedzielę! Relację prosto z mistrzostw można usłyszeć w audycji "Rodzinny w-f" w Polskim Radiu Dzieciom. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Rodzinny W-F patronat Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci radio dla rodziców karate

"Rodzinny WF". Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym

Ponad 400 zawodników ze wszystkich kontynentów walczy będzie od piątku w Lublinie w mistrzostwach świata w karate tradycyjnym. Po raz pierwszy w historii tej dyscypliny zawody takiej rangi obywają się z udziałem kilku wiodących federacji i mogą się stać przełomowym wydarzeniem jednoczącym środowisko w skutecznym ubieganiu się o uzyskanie statusu dyscypliny olimpijskiej.
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom wypoczynek zabawy dla dzieci Zbigniew Kozłowski radio dla dzieci Rodzinny W-F radio bez reklam radio dla rodziców DAB+

Adam Małysz gościem Polskiego Radia Dzieciom

W dniu urodzin naszego mistrza porozmawiamy z Adamem Małyszem (prezesem Polskiego Związku Narciarskiego), czterokrotnym zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich, o początkach skakania, motywacji do treningów, najtrudniejszych turniejach w skokach narciarskich, ulubionych skoczniach i.. rajdach samochodowych.
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom wypoczynek zabawy dla dzieci Zbigniew Kozłowski radio dla dzieci Rodzinny W-F radio bez reklam radio dla rodziców DAB+

Ciekawostki o Mundialu. Polskie Radio Dzieciom na sportowo!

Od 20 listopada do 18 grudnia cały świat skieruje swoją uwagę na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które odbędą się w Katarze. Będzie to pierwszy mundial rozegrany jesienią z udziałem 32 drużyn. Na antenach Polskiego Radia, które jako jedyne będą relacjonować wszystkie mecze z MŚ słuchacze znajdą transmisje i relacje, zapowiedzi, komentarze oraz ciekawostki związane z wydarzeniem. Portal PolskieRadio.pl przygotował unikatowy serwis pełen zdjęć, dźwięków i filmów, na którym będzie można śledzić wszystkie wydarzenia związane z mundialem. Wiele mundialowych ciekawostek przygotowało także Polskie Radio Dzieciom. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców Rodzinny W-F Katar 2022

"Pływaj z nami kajakami". O czym należy pamiętać wybierając się na kajak?

Kajakarstwo staje się coraz powszechniejszą dyscypliną sportową. Nad jego popularnością pracuje Polski Związek Kajakowy, który posiada kilka specjalnych programów, w tym dwa całkowicie darmowe programy skierowane dla dzieci. Sport, jakim jest kajakarstwo uczy wielu pozytywnych zachowań, rozwijając cechy takie jak odpowiedzialność, samodzielność, radość z aktywności fizycznej, szacunek do przyrody i do drugiego człowieka, a także relacji międzyludzkich. Polski Związek Kajakowy pokazuje, jak odpoczywać w sposób aktywny. Po dopłynięciu na brzeg zabawa się jednak nie kończy. 
Zobacz więcej na temat:  radio dzieci radio dla dzieci Rodzinny W-F Zbigniew Kozłowski DAB+

Zimowe Igrzyska Olimpijskie – Pekin 2022. Audycje specjalne w Polskim Radiu Dzieciom

Trwają Zimowe Igrzyska Olimpijskie – Pekin 2022. Polskie Radio jako Oficjalny Nadawca tegorocznych igrzysk nada łącznie ponad sto godzin transmisji, relacji, raportów i ciekawostek. Usłyszeć je będzie można na sześciu antenach oraz śledzić w specjalnym internetowym serwisie olimpijskim. Audycje nawiązujące do Igrzysk pojawią się również w Polskim Radiu Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  Rodzinny W-F zima radio dla dzieci radio dla rodziców