!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Zakończenie XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Twoje dane – Twoja sprawa"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 10:14
21 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Twoje dane – Twoja sprawa". Było to pierwsze po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią spotkanie w gronie uczestników tego programu.
XII edycja ogólnopolskiego programu Twoje dane  Twoja sprawa
XII edycja ogólnopolskiego programu "Twoje dane – Twoja sprawa"Foto: mat. pras.

Podczas spotkania odbyło się uroczyste wręczenia nagród laureatom konkursów Prezesa UODO, w tym nagrody specjalnej "Złotego Pióra". W jednym z konkursów nagrodzono szkoły, które zrealizowały w kończącej się edycji Programu najlepsze inicjatywy edukacyjne popularyzujące tematykę ochrony danych osobowych. Ponadto nagrody odebrali uczniowie, których prace w postaci podcastów nt. "Ochrona danych osobowych na co dzień" adresowanych do seniorów, okazały się najlepsze w drugim z konkursów, tym razem dedykowanym dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych uczestniczących w bieżącej edycji Programu.

W uroczystemu podsumowaniu przysłuchiwała się z mikrofonem reporterka Polskiego Radia Dzieciom Julia Rozbiecka. 

Posłuchaj
04:59 twoje dane twoja sprawa 1.mp3 Relacja z uroczystego zakończenia ogólnopolskiej akcji "Twoje dane - twoja sprawa" 2022.

Ogólnopolska akcji "Twoje dane – twoja sprawa" ma upowszechnić wiedzę o tym jak skutecznie chronić dane osobowe. 

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym ogólnopolskiego programu "Twoje dane – Twoja sprawa".

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Twoje dane - Twoja sprawa". Znamy zwycięzców konkursu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 14:45
Znamy już zwycięzców konkursu upowszechniającego wiedzę na temat prawa do prywatności i ochrony danych osobowych, który Urząd Ochrony Danych Osobowych ogłosił w ramach XI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”. Szkoły oraz placówki oświatowe mogły zaprezentować w nim inicjatywy edukacyjne zrealizowane w tym roku szkolnym w związku z udziałem w bieżącej edycji programu edukacyjnego UODO.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rusza XII edycja ogólnopolskiego programu "Twoje dane – Twoja sprawa"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 14:51
Urząd Ochrony Danych Osobowych zainaugurował dwunastą edycję ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Twoje dane – Twoja sprawa". Celem programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności. Program odbywa się etapowo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

28 stycznia 2022 r. XVI Dniem Ochrony Danych Osobowych

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 13:41
Prezes UODO zachęca uczniów i nauczycieli, aby o dane osobowe dbali nie tylko od święta. - Niech edukacja na temat ochrony prywatności oraz bezpiecznego przetwarzania danych osobowych będzie stałym elementem codziennego procesu kształcenia oraz solidnym fundamentem działań podejmowanych w placówkach oświaty - zaapelował Jan Nowak, Prezes UODO w liście otwartym do uczestników XII edycji programu edukacyjnego "Twoje dane - Twoja sprawa". Więcej w Polskim Radiu Dzieciom w piątek 28 stycznia w audycji "Popołudnik".
rozwiń zwiń