Polskie Radio Dzieciom

"Dziecko w drodze". Kolumbia

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2022 22:35
Kolumbia to kraj kontrastów i wielkiej różnorodności. Leży w Ameryce Południowej na wybrzeżu Morza Karaibskiego i Oceanu Spokojnego, dużą jej część porasta dżungla amazońska, a przez kraj przebiega pasmo Andów. 
Kolumbia
KolumbiaFoto: polkawkolumbii.com

Gościem audycji Dziecko w drodze jest Aleksandra Andrzejewska, Autorka bloga Polka w Kolumbii, pisarka, która mieszka w Bogocie.

Opowie o życiu w Kolumbii i odpowie na wiele pytań dotyczących zorganizowania rodzinnej wyprawy do tego pięknego i tajemniczego kraju w Ameryce Łacińskiej.

Aleksandra Andrzejewska Aleksandra Andrzejewska

Posłuchaj

59:53 Dzieci_AAC 2022_03_05-21-00-24_DWD.mp3 05.03.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Dziecko w drodze)

Data emisji: 05.03.2022

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00

"Dziecko w drodze" - barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: dziecko dzieci podróże
Zobacz także
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Podróże dla romantyków

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 22:35
W audycji rozmowa o najbardziej romantycznych kierunkach świata. To także miejsca, gdzie najlepiej wyskoczyć na weekend bez dzieci. Taką podróż warto starannie przemyśleć, bywa że miasto czy inna atrakcja, które powszechnie uważa się za "romantyczne", potrafi nas nieco  zaskoczyć..
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Turystyka piłkarska

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2022 22:35
Rozmawiamy o.. turystyce piłkarskiej. Jak zorganizować wyjazd połączony z graniem w klubie na Wyspach, albo w Hiszpanii. I jak wyglądają obozy piłkarskie dla dzieciaków i wymiana młodzieżowa – coś, co jest bardzo popularne w Wielkiej Brytanii, a zaczyna się też w Polsce.
rozwiń zwiń