X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Gramatyka w różnych językach

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 10:30
Jak w różnych językach gramatycznie wyraża się tę samą treść? Zapraszamy – w tygodniu, w którym obchodzimy Europejski Dzień Języków.
Audio
  • 23.09.2015 Gramatyka w różnych językach (Słowo do słowa i będzie rozmowa/Polskie Radio Dzieciom)
Gramatyka w różnych językach
Foto: pixabay.com/domena publiczna

W sobotę 26 września, przypada Europejski Dzień Języków, dlatego prawie przez cały tydzień rozmawiamy o tym, czym język polski różni się od innych języków. Dzisiaj – czas na rozmowę o tym, jak języki różnią się gramatycznie. Gramatycznie – to znaczy: budową. Będziecie się uczyli o tym w szkole – ale już dziś warto poznać kilka przykładów, żeby nie popełniać błędów. Wyobraźcie sobie na przykład, że Wasz kolega albo koleżanka czegoś szuka. Chcecie pomóc. Co powiecie? – Najlepiej zapytać: czego szukasz? A wiecie, co w takiej sytuacji powiedziałoby niemieckie dziecko? Zapytałoby: za czym szukasz. Ale po polsku – mówimy: szukać czegoś – więc pytamy: czego szukasz?

Zobacz także