X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

W ojczyźnie Asterixa i Obelixa

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 13:00
Któż z nas nie zna Asterixa i Obelixa? Przygody nieustraszonych Galów, już od ponad pół wieku bawią pokolenia czytelników na całym świecie.
Audio
  • 29.10.2015 W ojczyźnie Asterixa i Obelixa (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)
W ojczyźnie Asterixa i Obelixa
Foto: ClareSnow / photo on flickr

Seria słynnych francuskich komiksów, wymyślonych przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny’ego oraz zdolnego rysownika Alberta Uderzo, miała swoją premierę 29 października 1959 roku, czyli dokładnie 56 lat temu. Z tej okazji w „Podwieczorku z Filipem i Leopoldem” przypomnimy uwielbiane przez dzieci postaci Asterixa i Obelixa, i sprawdzimy ile prawdy jest w komiksie. Przeniesiemy się w czasie, by zobaczyć jak powstała Francja. Czy faktycznie dzięki jednej walecznej wiosce, mamy teraz ten sporej wielkości kraj? Kim byli Galowie? Czy wyglądali i zachowywali się tak, jak zostało to przedstawione w komiksie i bajce? Czy gdzieś nadal istnieją prawdziwi Galowie? Bądźcie z nami już od 16:00. 

 

 

Zobacz także