X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Ropa naftowa i inne paliwa

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 13:00
Ma podstawowe znaczenie dla gospodarki jako surowiec przemysłu chemicznego, a przede wszystkim jako jeden z najważniejszych surowców energetycznych.
Audio
  • 2.12.2015 Ropa naftowa i inne paliwa (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)
Ropa naftowa i inne paliwa
Foto: nestor galina photo on flickr

Czym jest ropa naftowa? Jak powstaje? Kto ją odkrył i w jaki sposób? Jakie ma zastosowanie i dlaczego jest taka cenna? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi w dzisiejszym Podwieczorku. Przyjrzymy się też dokonaniom polskiego przemysłowca Jana Zeha - zapomnianego naftowego pioniera, który dokładnie 162 lata temu, otrzymał patent na destylację ropy naftowej. Dlaczego nie został sławny? Tego wszystkiego dowiecie się podczas spotkania z Filipem i Leopoldem oraz naszym dzisiejszym gościem z Mazowieckiej Agencji Energetycznej. Zapraszamy tuż po 16:00.

Zobacz także