X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Magia szklanego ekranu

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 13:00
Najpierw czarno-biały, potem kolorowy, w HD i 3D. Kiedyś bardzo duży, dziś bardzo płaski. O czym mowa? O telewizorze. Czy wiecie, że pierwszy odbiornik telewizyjny powstał w 1926 roku?
Audio
  • 27.01.2016 Telewizor (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)
Magia szklanego ekranu
Foto: flash.pro / photo on flickr

W 1926 roku w Londynie John Logie Baird zaprezentował swój nowy wynalazek, nazwany telewizorem. W jaki sposób szkocki inżynier wpadł na stworzenie tego niesamowicie przełomowego wynalazku? Jak działa telewizor i jakie były jego pierwsze egzemplarze - czy wiele się zmieniło przez te 89 lat? Jak ktoś mówi, że pracuje w telewizji, to co to znaczy? Przecież nie siedzi w telewizorze... Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w dzisiejszym „Podwieczorku z Filipem i Leopoldem”. Słuchajcie już od 16:00 http://on.fb.me/1gqbsAO

Zobacz także