Polskie Radio
Section05
telewizor

Koronacja Elżbiety II. Boże, chroń telewizję!

To był precedens nie tylko w dziejach rodziny królewskiej, lecz także w historii brytyjskiej telewizji. 2 czerwca 1953 roku ponad 20 milionów obywateli Zjednoczonego Królestwa zasiadło przed telewizorami, by obejrzeć transmisję z koronacji Elżbiety II. Niewiele jednak brakowało, by uroczystość nie znalazła się w ramówce tego dnia.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta II Wielka Brytania król królestwo polityka Kanada Australia telewizja telewizja publiczna telewizor BBC historia Europy HISTORIA

Telewizory wychodzą z mody? Spada sprzedaż, "dla branży nadchodzą wymagające miesiące"

W Polsce sprzedaje się coraz mniej telewizorów. W ostatnim kwartale ubiegłego roku spadek wyniósł niemal 20 proc. rok do roku - wynika z danych firmy GfK. W całym 2022 r. spadek nie był już tak duży, gdyż wyniósł 1,4 proc. Zmalała również wartość sprzedaży - o 3,1 proc. w całym 2022 roku i o 21,5 proc. w samym IV kwartale.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sprzedaż detaliczna sprzedaż telewizor smart tv

Sprawdź swój odbiornik telewizyjny. W części kraju od poniedziałku zmiana standardu nadawania sygnału TV

W pięciu regionach kraju od poniedziałku nastąpi zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. "Telewidzów czeka lepsza jakość obrazu i dźwięku, ale do odbioru sygnału trzeba mieć odpowiednio przystosowany odbiornik telewizyjny" - informuje Związek Cyfrowa Polska i przypomina o możliwości skorzystania z 250 zł rządowej dopłaty do zakupu nowego telewizora.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyfryzacja telewizja telewizor

Dofinansowanie na zakup dekoderów. Cieszyński: należy zrekompensować obywatelom poniesione koszty

Janusz Cieszyński powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że państwo będzie czerpało duże korzyści ze zmiany standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. - Właśnie dlatego uważamy za słuszne, aby zrekompensować obywatelom poniesione przez nich koszty - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA cyfryzacja Ministerstwo Cyfryzacji Janusz Cieszyński Polskie Radio 24 telewizja telewizor dofinansowanie społeczeństwo

TYLKO U NAS Państwo dopłaci do dekoderów telewizyjnych. Sejm rozpatrzył projekt

Sejm skierował do prac w komisji pilny rządowy projekt ustawy o wsparciu gospodarstw w ponoszeniu kosztów związanych ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Przewiduje on wprowadzenie świadczenia w wysokości 100 złotych na zakup dekodera. - W naszej ocenie jest to sprawiedliwe działanie - mówił w Sejmie sekretarz stanu w KPRM Janusz Cieszyński.
Zobacz więcej na temat:  telewizja telewizor cyfryzacja dofinansowanie Sejm Janusz Cieszyński społeczeństwo POLSKA

Ile czasu dziecko powinno spędzać przed ekranem komputera?

W czasie trwającej pandemii koronawirusa dzieci oraz młodzież w większym wymiarze spędzają czas przed ekranem komputerów, telewizorów czy smartfonów. Co dzieje się z oczami, gdy za długo korzystamy z urządzeń elektrycznych? Dlaczego wieczorem przed snem nie należy korzystać ze smartfona?
Zobacz więcej na temat:  zdrowie zdrowie dziecka okulary szkoła komputery smartfony telewizor społeczeństwo Joanna Racewicz wzrok

Nowy standard nadawania TV naziemnej. Rząd dopłaci do zakupu dekodera

Polska będzie jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, który wspiera obywateli w wymianie sprzętu związanej z nowym standardem nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Już w marcu przyszłego roku niektóre gospodarstwa domowe mogłyby utracić możliwość odbierania sygnału najpopularniejszych stacji. Przygotowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów ustawa pomoże właścicielom starszych odbiorników w dostosowaniu się do zmian.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA telewizor telewizja cyfryzacja Ministerstwo Cyfryzacji dofinansowanie