X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Oświecenie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 13:07
Jednym z najpopularniejszych gatunków literackich w poezji polskiej doby Oświecenia była bajka. Uprawiali ją najwybitniejsi poeci epoki, w tym genialny bajkopisarz Ignacy Krasicki.
Audio
  • 03.02.2016 Oświecenie (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)
Oświecenie
Foto: elPadawan photo on flickr

Każde dziecko (i chyba dorosły także) lubi bajki, zwłaszcza te, które zmuszają do myślenia i czegoś uczą. Poza popularnym Kopciuszkiem, Królewną Śnieżką czy Czerwonym Kapturkiem, polska literatura zna niezwykłe bajki Ignacego Krasickiego. Dziś obchodzimy rocznicę urodzin poety, dlatego zapraszamy Was na audycję, w czasie której poznamy bliżej Ignacego Krasickiego i przyjrzymy się Oświeceniu w Polsce. Sprawdzimy dlaczego właśnie tak się nazywało, czym się charakteryzowało, jak się wtedy ubierali ludzie i co myśleli? Słuchajcie nas już od 16.00: http://on.fb.me/1gqbsAO.

Zobacz także