X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Astrid Lindgren

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 13:00
„Szukam natchnienia w dziecku, które jest we mnie, w radościach mojego własnego dzieciństwa” – mówiła słynna szwedzka pisarka Astrid Lindgren.
Audio
  • 02.05.2016 Astrid Lindgren (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)
Astrid Lindgren
Foto: akg-images / NordicPhotos

Nie ma chyba dziecka, które nie znałoby takich książek jak "Pipi Laangstrump", czy "Dzieci z Bullerbyn". Powieści i zbiory opowiadań Astrid Lindgren przetłumaczono na wiele języków. Na całym świecie sprzedano ponad 130 milionów egzemplarzy jej prac, a na ich podstawie nakręcono ponad 40 filmów fabularnych i seriali telewizyjnych. Pisarka doczekała się wielu prestiżowych nagród szwedzkich i zagranicznych. W Polsce przyznano jej tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Order Uśmiechu.

Słynna szwedzka autorka literatury dziecięcej będzie bohaterką dzisiejszego Podwieczorku. Wspólnie z Filipem i Leopoldem przyjrzymy się bliżej jej życiu i twórczości. Bądźcie z nami już od 16.00.

Zobacz także