Polskie Radio Dzieciom

Uśmiechnij się

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 06:03
Czy śmiech to naprawdę zdrowie, czy jest on zaraźliwy, dlaczego można uśmiać się aż do łez i dlaczego warto pośmiać się przed zawodami sportowymi albo egzaminem? 
Audio
  • Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 21 sierpnia godz. 18:00
Radość sprawia, że nasze mózgi pracują inaczej niż na co dzień
Radość sprawia, że nasze mózgi pracują inaczej niż na co dzieńFoto: Pixabay.com/Public domain
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.htmlWieża Eiifla,

Rozluźnia, poprawia nastrój, a nawet potrafi uleczyć. Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego. Powstał nawet specjalny zawód, polegający nie tylko na rozśmieszaniu, ale także nauce śmiechu.

Filip i Leopold zaprosili więc dziś do audycji państwa Anetę i Piotra Bielskich, którzy na co dzień uczą innych się śmiać.

Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie w poniedziałek 21 sierpnia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak