Polskie Radio Dzieciom

Jak Lew i Królik chcieli poznać polskie góry

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 14:15
Filip i Leopold ciekawi byli jak to jest być w górach. Filip chciałby kilkoma susami wskoczyć na sam szczyt Tatr, a Leopold, jak na lwa przystało, z chęcią umościłby się wygodnie gdzieś, w uroczej dolinie i popatrzył na góry z dołu.
Audio
  • Posłuchaj rozmowy Lwa i Królika o książce "Na Giewont się patrzy". (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Chcąc poznać góry, Lew i Królik postanowili zaprosić do rozmowy kogoś, kto o górach wie bardzo wiele, zna ciekawe historie i potrafi o nich pięknie mówić, a nawet pisać. Zaprosili więc do studia Polskiego Radia Dzieciom gościa, który spełnił wszystkie te warunki. Owocem tego spotkania jest załączona audycja.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Aleksandrę Karkowską, autorką książki ”Na Giewont się patrzy”.

Audycję prowadzi Janusz Zadura.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Duży nacisk jest kładziony na  realizowanie misji edukacyjnej i przestrzeganie poprawności językowej. 

Autorzy audycji starają się pomagać rodzicom w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań w trudnym procesie wychowania dzieci. Poprzez audycje pełne dźwięków wspomagają rozwój dziecięcej wyobraźni i ich kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy. 
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę słowa i  przekazu. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca/ aplikacja), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.  

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wartościowymi wydawnictwami, teatrami, kinami, patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Podczas wydarzeń  dziennikarze przeprowadzają wywiady z organizatorami, przygotowują relacje radiowe, prowadzą animacje na miejscu ( np. w przerwach spektakli dla dzieci).
Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom i profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ - tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo

Zobacz więcej na temat: Podwieczorek z Filipem i Leopoldem
Zobacz także
Czytaj także

Czy mokradła naprawdę wciągają?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 20:00
Filip i Leopold przyjrzą się mokradłom. Dowiemy się czym są mokradła, gdzie występują, jak powstają, jakie zwierzęta tam żyją oraz czy na mokradła można wchodzić. Czy są także w Polsce? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzyplanetarne podróże Filipa i Leopolda

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 20:00
Merkury i Wenus
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lew i Królik w oczekiwaniu na najdłuższe zaćmienie księżyca

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 14:20
Lew i Królik przez cały tydzień zgłębiali tajniki wiedzy o kosmosie. Zadawali mnóstwo pytań dotyczących Układu Słonecznego i z wypiekami na policzkach chłonęli każdą odpowiedź. Tydzień kosmicznych opowieści powoli jednak dobiegał końca...
rozwiń zwiń