X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Lew i Królik ćwiczą poprawną wymowę

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 13:13
Miło jest spotkać kogoś z kim można podzielić się opinią o czymś co nas fascynuje, czym lubimy się zajmować. Rozmowy są ważne również w radiu, które w dużej części składa się właśnie z rozmów. A żeby te nasze rozmowy w radiu dobrze brzmiały, trzeba wyraźnie wypowiadać słowa. Jak to robią nasi radiowi bohaterowie Lew i Królik?
Ćwiczenia z logopedą
Ćwiczenia z logopedą Foto: STEKLO/shutterstock

Specjaliści mówią o poprawnej artykulacji. To właśnie nią zajęli się dziś Filip i Leopold. Do rozmowy o tym jak mówić zaprosili logopedę - Alicję Sitek.

Posłuchaj
55:19 Podwieczorek09_09-.mp3 Lew i Królik w rozmowie z Alicją Sitek - logopedą (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_09.09.2020.

 

Kim jest logopeda? Czy daje zastrzyki? Kogo leczy? Z jakim problemem można do niego przyjść? Czy wszystkie problemy z wymową da się poprawić? I wreszcie jak to zrobić, jakie ćwiczenia możemy wykonać, żeby mówić składnie i poprawnie?

I czy królikowi udało się ładnie wypowiadać słowa - bo na początku audycji strasznie mamrotał pod nosem. Czy ćwiczenia mu pomogły? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Alicja Sitek
Data emisji: 11.09.2020
Godz. emisji: 18.00 

*** 

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

 

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

 

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Zobacz także

Czytaj także

Jak nauczyć się cieszyć każdego dnia? Lew i królik w rozmowie z joginami śmiechu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 20:00
Im więcej się śmiejemy, tym mamy jeszcze większą ochotę mocniej się śmiać – twierdzą goście lwa i królika, jogini śmiechu. Jak to zrobić? Czy optymizmu i odczuwania radości można się nauczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z czego słyną Czechy? Ciekawostki o naszych sąsiadach

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 22:00
Wybraliśmy się w podróż do kraju, który kojarzy się zazwyczaj z zabawnym dla Polaków językiem, Krecikiem i knedlami. Jednak republika Czeska kryje w sobie o wiele więcej ciekawostek. Jakich?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto polskich lotników

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 10:00
Szkolenia spadochronowego nie zaczyna się od bardzo wysokich skoków. Nie skacze się z czterech tysięcy, tylko z 800 metrów. Przez pierwsze 8 skoków spadochron otwiera się automatycznie na linkę zrywną - linka wyciąga z pokrowca czaszę spadochronu i spadochron się otwiera. A potem już można powolutku lecieć ...
rozwiń zwiń