X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak nauczyć się cieszyć każdego dnia? Lew i królik w rozmowie z joginami śmiechu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 20:00
Im więcej się śmiejemy, tym mamy jeszcze większą ochotę mocniej się śmiać – twierdzą goście lwa i królika, jogini śmiechu. Jak to zrobić? Czy optymizmu i odczuwania radości można się nauczyć?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/fizkes

- Czasami trzeba się wypłakać, a nawet wykrzyczeć żeby potem z taką ogromną radością cieszyć się i śmiać – powiedziała Aneta Bielska, joginka śmiechu dodając, że w utrzymaniu optymizmu ważne jest, żeby otaczać się osobami, które lubimy i które nas lubią. Takimi osobami, które kochamy i które nas kochają i patrzą na nas z miłością i sympatią. To sprawia, że widzimy te osoby jeszcze piękniejszymi i bardziej radosnymi i co ciekawe, samych siebie również. - Jeżeli siebie lubimy to wtedy żyje nam łatwiej i we wszystkim możemy widzieć zabawę i radość – podsumowała gość Polskiego Radia Dzieciom.

Posłuchaj
59:18 18.08. Potwieczorek - optymizm.mp3 Jak sprawić by życie zaczęło się do nas uśmiechać? (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_18.08.2020. 

- Optymizmu można się nauczyć. Psychologowie twierdzą, że każdy może stać się optymistą. Jest to to sztuka dostrzegania małych rzeczy, które nas cieszą. Ważne jest by nauczyć się czuć wdzięczność za te małe drobiazgi, które sprawiają nam radość – powiedział gość "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem" Piotr Bielski.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Aneta i Piotr Bielscy
Data emisji: 18.08.2020
Godz. emisji: 18.00

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

jo

Zobacz więcej na temat: 
Zobacz więcej na temat: Podwieczorek z Filipem i Leopoldem
Zobacz także

Czytaj także

Franek Lassota - polski kierowca kartingowy w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 14:07
W dzisiejszym "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" gościliśmy wyjątkowego chłopca, Franka Lassotę, polskiego kierowcę kartingowego. Franek ma zaledwie 11 lat a już w ubiegłym roku reprezentował Polskę podczas Trofeo Delle Industrie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodniki starożytności: Siedem cudów świata

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 20:53
Piramida Cheopsa, wiszące ogrody Semiramidy czy Świątynia Artemidy w Efezie to miejsca warte zobaczenia, polecane starożytnym podróżnikom. Początkowo dla określenia tych miejsc używano nazwy "theamata" co znaczy "rzeczy godne zobaczenia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznaj niesamowity świat grzybów

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 10:00
Grzyby są jedną z najbardziej fascynujących i jednocześnie najmniej poznanych grup organizmów na Ziemi. Mają tak rozmaite kształty, formy, sposoby na życie i zastosowania jak to tylko możliwe. Ocenia się, że poznaliśmy dopiero od 2-16% gatunków grzybów. Jakie jeszcze tajemnice przed nami kryją?
rozwiń zwiń