X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Narwiański Park Narodowy i jego 203 gatunki ptaków

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 00:57
Narwiański Park Narodowy leży w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim. Składa się z gruntów silnie wilgotnych, stale lub okresowo podtapianych wieloma łączącymi i rozdzielającymi się korytami płyną przez niego rzeki. Dolina Narwi jest również domem ptaków wodno-błotnych.
Narwiański Park Narodowy
Narwiański Park NarodowyFoto: Bartek Popczyński

To piękna kraina, w której można podziwiać starorzecza i zbiorowiska roślin: żabiścieku pływającego, lilii wodnych, czy osoki aloesowatej, ale też zobaczyć można jaszczurki, żaby i 203 gatunki ptaków!

Posłuchaj
51:15 Dzieci_AAC 2020_12_14-17-58-48.mp3 Narwiański Park Narodowy (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_14.12.2020.

O tym parku narodowym opowiadał w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" cyklista i podróżnik, przyjaciel przyrody - Bartek Popczyński.

Czy w herbie Narwiańskiego Parku Narodowego zobaczyć można królika, jak twierdzi Filip? A jeśli nie królika, to co tam jest? Posłuchajcie. 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Bartek Popczyński
Data emisji: 30.11.2020
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

jo

Zobacz także